Читај ми!

Uzalud dva gola Holanda, Menhengladbahu derbi dve Borusije

Fudbaleri Menhengladbaha savladali su Dortmund u derbiju dve Borusije i prvom meču 18. kola Bundeslige. Erling Holand dvostruki strelac, ali to je bilo nedovoljno za dobar rezultat "milionera" u Menhengladbahu.

Fudbaleri Borusije iz Menhengladbaha savladali su na svom terenu imenjakinju iz Dortmunda sa 4:2, u derbi meču 18. kolu Bundeslige i preskočili rivala na tabeli nemačkog šampionata.

Ekipa Marka Rozea novim trijumfom preuzela je četvrto mesto na tabeli sa 31 osvojenim bodom, osam manje od vodećeg Bajerna.

Domaćin je poveo golom Elvedija u 11. minutu, ali su "milioneri" preokrenuli golovima Erlinga Holanda u 22. i 28. Švajcarac Elvedi u 32. minutu donosi izjednačenje, a Menhengladbah je do tri boda došao u nastavku.

Prvo je Bensebaini doneo prednost u 49. minutu, da bi konačan rezultat postavio rezervista Markus Tiram u 78.

Ekipa iz Dortmunda sada je peta na tabeli sa 29 osvojenih bodova.