0
Evropske lige

SUAREZ UKRAO ŠOU MARKU DMITROVIĆU! Srpski golman postigao pogodak, ali sjajni Urugvajac sa dva gola doneo pobedu Atletiku! (VIDEO)

Objavljeno: 21.01.21 u 23:50

Fudbaleri Atletiko Madrida nastavili su fantastičan niz u španskom prvenstvu i sačuvali prvo mesto na tabeli pobedom nad Eibarom rezultatom 2:1 (1:1).

Bez obzira na poraz Eibara, meč na ‘Ipurui’ je obeležio srpski golman Marko Dmitrović koji je bio strelac gola za domaći tim.

MOŽDA CE VAS ZANIMATI

U 12. minutu je dosuđen jedanaesterac koji je izveo reprezentativac Srbije i rutinskim udarcem savladao kolegu Jana Oblaka.

To je prvi gol nekog čuvara mreže u Španiji od 2011. godine, a prvi iz penala u poslednjih 19 godina.

Ipak, epitet igrača utakmice ipak nosi Luis Suarez, napadač Atletika koji je uspeo da preokrene utakmicu i postigne dva gola Dmitroviću.

Prvi u 40. minutu posle velike greške odbrane domaćih. Loše ispucavanje i odbijena lopta se ‘kao na tacni’ namestila Urugvajcu koji je to iskoristio da poravna rezultat.

U drugom delu je Atletiko, logično više napadao. Ušao je u igru i Žoao Feliks, ali je Dmitrović bio siguran.

Čak je Eibar imao dve šanse preko Arbilje i Bigasa, ali bez realizacije.

U 86. minutu Dmitrović je skinuo zicer Feliksu i činilo se da će se duel završiti bez pobednika.

Međutim, u 89. minutu je dosuđen sumnjiv penal koji je u pobedu Atletika pretvorio Suarez.