Ronald Kuman (©Reuters)

Umalo novi šok španskog fudbala: Barsi i pored dva penala trebali produžeci protiv trećeligaša! (VIDEO)

Vreme čitanja: 3min | čet. 21.01.21. | 23:30

Kornelja posle eliminacije Atletiko Madrida bila blizu još jednog podviga

Za razliku od Atletiko Madrida i Reala, Barselona je preživela.

U katalonskom duelu sa trećeligašem Korneljom, ekipi Ronalda Kumana potrebni su bili produžeci da bi prošli u osminu finala Kupa kralja. Malo su im bila dva penala, po jedan u oba poluvremena. Tek u dodatnih pola sata uspeli su da sruše motivisanog rivala i dođu do 2:0.

Izabrane vesti

Fantastično je branio 21-godišnji Ramon Huan, odbranio jedanaesterce Mirealemu Pjaniću u 39. i Usmanu Dembeleu u 80. minutu, ali ne i razoran šut Dembelea u drugom minutu prvog produžetka. Samo nekoliko trenutaka ranije mladi golman skinuo je Francuzu "zicer" i time ga razljutio. Videlo se to po reakciji igrača kog je Barselona platila Borusiji Dortmund preko 100.000.000 evra kada je pogodio.

Ostvarili su gosti cilj u ovoj utakmici prolaskom u narednu rundu, ali je ona zapravo samo još jedna koja potvrđuje da mnogo toga na Kamp Nou ove sezone ne štima. Nije Ronald Kuman izveo najjači tim na teren s veštačkom travom koji više podseća na školski nego što bi neko pomislio da će na njemu ikad gostovati gigant poput Barselone. Nije mogao da računa na suspendovanog Lionela Mesija, na klupi je ostavio Ter Štegena, Busketsa, Pedrija i Dembelea,. Ipak, i bez svih njih očekivalo se da tim sa Pjanićem koji javno priča da je nezadovoljan minutažom, sa Antoanom Grizmanom i Martinom Brajtvajtom u napadu, te mladim snagama Trinkaom, Puđom, Arauhom, Mingezom i Firpom rutinski odradi posao.

Kada je reč o defanzivi, tako je i bilo. Domaćin nije imao mnogo šansi, osim par šuteva s distance. Samo četiri puta Neto je morao da interveniše, ali ništa od toga nije bilo posebno napeto. Oni koji su zakazali jesu ofanzivni igrači. Nisu se snašli na značajno manjem terenu od njihovog Kamp Noua i protiv izuzetno motivisanog i borbenog rivala.

Senzaciju je sprečio isključivo trenutak besa Usmana Dembelea, koji je svom snagom opalio po lopti posle propuštene prilike. Bio je to projektil koji i bolji golmani od mladog Huana ne bi uspeli da zaustave. I pogodak koji je sprečio senzaciju, ali ne i rešio probleme.

U poslednjim sekundama drugog produžetka, Martin Brajtvajt je postigao verovatno najmanje bitan gol u karijeri za konačnih Kornelja - Barselona 0:2.