Rukomet

Argentinci i Poljaci pobjedama otvorili drugu fazu SP

U prve dvije utakmice programa u četvrtak na Svjetskom rukometnom prvenstvu u Egiptu Poljska i Argentina su ostvarili važne trijumfe na startu druge faze.

Evropska selekcija je savladala Urugvaj ubjedljivim rezultatom 30:16 (14:9) u meču u kom se ni u jednom momentu nije spominjalo pitanje pobjednika.

Urugvaj je početkom drugog poluvremena došao na tri gola razlike (16:13), ali je potom uslijedila velika serija Poljaka i do kraja je razlika otišla na +14.

Argentinci su u Kairu imali nešto teži posao, iako su i oni u ranoj fazi susreta poveli sa 6:2 i 12:7.

Na poluvremenu su "gaučosi" imali vođstvo od 17:13 i do kraja su ga umiješno sačuvali za konačan trijumf rezultatom 28:24.

I Argentinci i Poljaci su u drugu fazu prenijeli po dva boda, a sada sa ovim pobjedama ih imaju po četiri u grupama I i II.