Huan Pablo Vojvoda Rico (©Reuters)

Vojvodina četa korača ka vrhu

Vreme čitanja: 2min | uto. 19.01.21. | 01:50

Uzbudljiv finiš čileanskog prvenstva

Argentinac hrvatskog porekla sa italijanskim pasošem - Huan Pablo Vojvoda Rico - odlično vodi fudbalere Union la Kalere, koji su u finišu čileanskog prvenstva jedini kandidat vodećoj Univerzidad Katoliki za šampionski pehar. U njihovom slučaju prvi u klupskoj istoriji, dok ih Katolika ima 18.

Pobedom 3:1 u gostima nad trinaestoplasiranom Audaks Italijanom, ekipa 45-godišnjeg trenera, svojevremeno štopera Njuels Old Bojsa, približila se na samo tri boda manje od lidera, šest kola pre kraja. Mogao bi, dakle, međusobni duel u pretposlenjem kolu da bude odlučujući.

Izabrane vesti

Do pobede na stadionu Florida, gosti su došli zahvaljujući dvostrukom strelcu Džejsonu Vargasu, mada nije bilo tako lako kao što rezultat pokazuje. Iako su poveli već u 16. minutu, morali su igrači da Uniona dobro da se oznoje da bi preokrenuli posle izjednačenja u 63, i to sa igračem više kog su imali još od 22. minuta, kad je Horhe Enrikez morao u svlačionicu.

Na 1:1 izjednačio je Fabijan Tores, a tek u 80. Vargas je svojim drugim golom uspeo da skine pritisak sa svog tima. Konačnih 3:1 postavio je Andres Vilčes duboko u nadoknadi.