Angola ozbiljno ličila na Japan, Hrvati na individualni kvalitet do prve pobede na Svetskom prvenstvu

Vreme čitanja: 2min | ned. 17.01.21. | 19:50

Lino Červar ponovo imao mnogo problema sa pronalaženjem dobitne kombinacije, ali je nekako posložio kockice u drugom poluvremenu - 28:20

Hrvati su ponovo stresirali i nervirali poklonike rukometa u svojoj zemlji, pošto je prvo poluvreme utakmice sa Angolom neodoljivo podsećalo na ono brukanje sa Japanom, ali je selekcija Lina Červara ipak uspela da se izdigne u drugom poluvremenu i potvrdi značajnu razliku u kvalitetu - 28:20 (12:11).

Fizički snažna Angola se dosta dobro nosila sa velikim favoritom, tokom prvih pola sata igre imala je i dva gola prednosti, ali su Hrvati na odmor uspeli da odu sa +1 (12:11). Presudilo je odlično otvaranje drugog poluvremena u kojem je Hrvatska napravila seriju 6:2 i konačno se odpepila, pa je afričkoj selekciji bilo teško da se ponovo vrati u život.

Izabrane vesti

Hrvate ozbiljno brine nedostatak ideje u napadu, ali i oscilacije u odbrani koje bi neka kvalitetnija selekcija mnogo surovije umela da kazni. Na kraju je presudio individualni kvalitet, ali bez ozbiljne timske igre neće biti ni velikog rezultata u Kataru.

Velike komplikacije na ovom turniru ima i selektor Červar, koji tri poluvremena nije uspeo da pronađe idealnu kombinaciju za svoje protivnike, ali je u drugom poluvremenu današnjeg meča nekako uspeo da posloži kockice.

Najefikasniji kod Hrvatske bio je Ivan Čupić sa šest golova, dok je Ivan Martinović postigao pet. Kod Angole je Fereira dao četiri pogotka. Hrvati će u trećem kolu ponovo biti favoriti, ali će Katar biti još teži rival od prethodnih, s obzirom da ima maksimalna četiri boda posle dva odigrana kola.