SRBI SE RASPUCALI: Vulić strelac u pobedi Krotonea, Đuričić u 95. minutu doneo bod Sasuolu

SERIJA A

Fudbal -

Fudbaleri Krotonea pobedili su na svom terenu Benevento sa 4:1, u utakmici 18. kola italijanske Serije A.

Krotone je poveo autogolom Kamila Glika u petom minutu, Simi je u 29. minutu duplirao prednost i tim rezultatom se otišlo na odmor.

Na početku nastavka, u 54. minutu, Simi je još jednom zatresao mrežu gostujućeg tima, da bi srpski fudbaler Miloš Vulić 11 minuta kasnije potvrdio pobedu Krotonea.

Utešni pogodak za Benevento postigao je Jago Falke u 82. minutu.

Krotone je upisao tek treću pobedu u šampionatu i dalje je poslednji sa 12 osvojenih bodova, dok je Benevento na 11. mestu sa 21 bodom.

Fudbaleri Sasuola i Parme odigrali su nerešeno 1:1. Pogotkom Juraja Kucke u 37. minutu povela je Parma, ali je Sasuolo stigao do boda golom Filipa Đuričića sa penala u 95. minutu.

Ekipa Sasuola je osma na tabeli italijanskog šampionata sa 30 bodova, dok je Parma pretposlednja sa 13 bodova.