Igrači Lestera slave gol (©Reuters)

Pita se i Lester: Lisice noće između Junajteda i Liverpula pred veliki derbi (VIDEO)

Vreme čitanja: 2min | sub. 16.01.21. | 23:02

Šampionske ambicije i dalje na King Pauer stadionu

Nema sumnje da su sve utakmice Premijer lige ovog vikenda u senci velikog derbija Liverpul - Mančester junajted (nedelja, 17.30). Prvi put još od sezone 2012/13. najveći rivali engleskog fudbala nisu bili na vodećim pozicijama u ovako odmakloj fazi, ali nisu i jedini koji će odlučivati o tituli ove godine.

Mančester siti je počeo da se budi, tu je i Everton predvođen Karlom Ančelotijem, Totenhem i Čelsi igraju toplo-hladno ali zaostaju dostižnih šest i sedam bodova (s tim da Pevci imaju meč više). Ipak, oni koji se trenutno pitaju više od pomenutih jesu fudbaleri Lestera.

Izabrane vesti

Lisice su u 18. kolu savladale Sautemptom 2:0 i prenoćiće na drugom mestu, s bodom manje od Junajteda, a dva više od Liverpula. To su ekipi Brendana Rodžersa omogućili dvostruki asistent Juri Tilemans i strelci Džejms Medison i Harvi Barns. Goi iz 37. minuta, na prelepo dodavanje Tilemansa, bio je Medisonov drugi uzastopni, a ukupno peti ove sezone. Izmigoljio se Džeku Stivensonu i "zakucao" loptu u bliži gornji ugao. Računajući sva takmičenja, dao je sedam i namestio tri pogotka u 15 utakmica koliko je bio starter. "Dečko u usponu" je 24-godišnjak iz Koventrija.

Bolju igru Lester je krunisao još jednim pogotkom tek u petom minutu nadoknade, kada je ponovo Belgijanac upisao asistenciju. Ovaj put iz kontranapada, a precizan je bio Barns. Za razliku od prilike koju je imao u 19. minutu, kada mu je Džejmi Vardi majstorski propustio loptu kroz noge, ali je bio to nedovoljno jak i precizan šut da bi matirao Aleksa Mekartija.

Još nekoliko puta tokom večerašnjeg duela golman Sautemptona imao je dobre intervencije, međutim, njegovi saigrači nisu bili na istom nivou. Najbolju šansu imao je Rajan Bertrand u 41. minutu, kada je snažno šutirao sa 15 metara, ali je Kasper Šmajhel bio odlično postavljen,

Lisice u narednom kolu dočekuju Čelsi, dok će Sautemptom pokušati da se pobedom nad Arsenalom kod kuće vrati u trku za mesto na međunarodnoj sceni, na kojoj je poslednji put igrao u sezoni 2016/17.