0
AdmiralBet ABA Liga

LUDA UTAKMICA U ŽELEZNIKU! FMP posle dva produžetka uspeo da savlada Split!

Objavljeno: 15.01.21 u 23:25

U prvom meču 15. kola ABA lige, FMP je posle dva produžetka savladao Split u Železniku rezultatom 96:92.

FMP je tako zabeležio treću vezanu pobedu. Split se nalazi na sedmom, dok je FMP na devetom mestu.

Gosti su bolje otvorili meč, pošto su posle prve četvrtine imali velikih +12.

FMP je uspeo da se vrati i da smanji taj zaostatak na samo jedan poen posle prvog poluvremena, dok su u trećoj četvrtini preokrenuli rezultat i sa +4 ušli u poslednjih 10 minuta.

Split je uspeo da odigra dobro u završnici i da uvede utakmicu u produžetak, iako je pobeda domaće ekipe već viđena pred poslednji minut.

U prvom produžetku bilo je 6:6, dok je u drugom FMP zahvaljujući Čoviću i Lazareviću došao do pobede.

FMP su do pobede predvodili Nenadić sa 23, Radovanović sa 13 i Pecarski sa 11 poena. Filip Čović imao je 11 asistencija, četiri poena, i čak 0/8 u šutu za tri poena.

U ekipi Splita istakli su se Luković sa 26 i Roko Leni Ukić sa 18 poena.