Читај ми!

Nova bruka Barselone, Kadiz nakon Reala srušio i "Blaugranu"

Fudbaleri Kadiza savladali su na svom terenu ekipu Barselone sa 2:1 u meču 12. kola La Lige. Novajlija u najvišem rangu takmičenja u Španiji je pored Barse, ove sezone savladao i Real.

Taman kada se mislilo da je Barselona prebrodila krizu, počela da igra dobar fudbal i beleži prave rezultate, usledio je novi šok i poraz od Kadiza.

Izabranici Ronalda Kumana su uprkos velikom procentu lopte u svojim nogama, šutevima i stvorenim šansama, poraženi u gostima od ekipe koja se ove sezone vratila u prvi rang takmičenja.

Kadiz se sjajno branio, bio dosledan i disciplinovan na terenu i savršeno iskoristio Barselonine poklone.

Igrao se osmi minut kada je Barsin štoper Mingeza pogrešio i maltene sam savladao svog golmana Ter Štegena, a Himenez je bio na pravom mestu i ugurao loptu u gol.

Dugo je Barsa obigravala oko gola rivala, na sve načine pokušavala da stvori šansu, ali joj to nije polazilo za nogom.

"Blaugrana" do izjednačenja stiže u 57. minutu uz dosta sreće, Mesi je progirao Albu, ovaj centrirao, a Alkala smestio loptu u svoju mrežu.

Delovalo je da će u poslednjih pola sata igre Barselona steći sigurnost i uspeti da napravi preokret, ali desilo se suprotno.

Ogromna greška Lenglea i Ter Štegena poslala je loptu do Negreda, koji je šalje u nebranjeni gol gostiju i donosi gol i pobedu svojoj ekipi.

Barsa je uporno pokušavala, ali do kraja susreta nije postigla pogodak.

Kadiz se nakon 14 godina vratio u prvi rang takmičenja, a potom u 12 kola uspeo da pobedi Real i Barselonu i bude peti na tabeli, sa dva boda manje od Reala, a četiri više od Barselone.