Fudbal

Četvrtak, 03.12.2020.

20:55

Liberec uzalud pobedio, Milan od 0:2 do 4:2, "ludnica" u Austriji VIDEO

Pored Crvene zvezde i Hofenhajma, još nekoliko ekipa je ove večeri obezbedilo plasman u nokaut fazu Lige Evrope.

Izvor: SS

Autor: SS

Liberec uzalud pobedio, Milan od 0:2 do 4:2,
Photo by Emilio Andreoli/Getty Images

Slovan iz Libereca je u Belgiji uzalud trijumfovao protiv Genta 2:1, jer je srpski šampion izvukao bod vredan proleća.

Dalje je prošla Braga koja je u Atini savladala AEK sa 4:2 (3:1) i kolo pre kraja obezbedila plasman sa Lesterom koji je izgubio od Zorije sa 1:0 (0:0).

Do toga su došli i fudbaleri Lila pobedom nad Spartom iz Praga 2:1 (0:0), posle preokreta, a na isti način je slavio i Milan nad Seltikom od 4:2 (2:2).

Lider Serije A je gubio sa 0:2 posle 15 minuta golovima Rogića i Eduarda.

Do poluvremena su izjednačili Čalhanoglu iz slobodnog udarca u 24. minutu i Kastiljeho dva minuta kasnije.

U nastavku je mladi Haug doneo 3:2, a konačan rezultat postavio Dias u 82. minutu.

Prava "ludnica" viđena je u Austriji gde je Totenhem prokockao prvo mesto, makar pred poslednje kolo.

LASK je prvi zadao udarac Totenhemu golom Mičorija u 42. minutu, a Geret Bejl je izjednačio u drugom minutu nadoknade prvog poluvremena.

Onda najpre Son donosi preokret golom u 56. minutu, a LASK u igru vraća Egeštajn u 84. minutu.

Samo tri minuta kasnije je Visinger skrivio penal, a Dele Ali doneo 3:2 Totenhemu, koje je garantovalo prvo mesto, ali je to sprečio Karamoko u 93. minutu.

Za sada je prvi u toj grupi J Antverpen koji je sa 3:1 savladao Ludogorec.

Proleće u Evropi je obezbedio i Dinamo Zagreb, pobedom nad Fejenordom u Roterdamu rezultatom 2:0.

Fejenord će se za drugo mesto boriti sa Volfsbergerom koji je ove večeri bio bolji od CSKA iz Moskve istim rezultatom.