0
Evropske lige

PREMIJER LIGA: Mitrovićev Fulam šokirao Lester i skinuo ‘prokletstvo penala’ – Vest Hem i Vila u senci VAR-a

Objavljeno: 30.11.20 u 22:52

Fudbaleri Fulama iznenađujuće su pobedili Lester 2:1 (2:0) u gostima u utakmici 10. kola engleske Premijer lige.

Londonski tim, za koji je Aleksandar Mitrović igrao tek od 87. minuta, upisao je tek drugi trijumf u sezoni.

Lester je imao idealnu šansu da se izjednači sa Totenhemom i Liverpulom vrhu Premijer lige, jer je dočekao tim koji je bio 19. na tabeli. Ali, doživeo je šok, pošto je Fulam ‘King Pauer’ stadion napustio s kompletnim plenom u džepu, koji mu je omogućio beg iz opasne zone.

Ademola Lukman je u 30. minutu iz kontre savladao Kaspera Šmajhela, nakon pasa Zamba Angise. U 38. minutu na semaforu je pisalo 2:0, nakon što je Fuhs faulirao Rida, sudija uz pomoć VAR-a pokazao na belu tačku, a Ivan Kavaleiro je bio strelac iz penala. Inače, Fulam je prethodna tri promašio, među kojima jedan i naš Aleksandar Mitrović.

Lester je posle toga držao loptu, ali nije mogao da probije odbranu ‘kolibaša’ sve do 86. minuta, kada je Harvi Barns smanjio na 2:1.

Do kraja, ipak, nije bilo uzbuđenja, pa je tim iz Londona upisao tek drugu pobedu u sezoni.

Možda bi sve bilo drugačije da je Lester poveo u 19. minutu, kada je Juri Tilemans pogodio stativu, a Vesli Fofana prečku u istom napadu.

U drugoj utakmici današnjeg programa fudbaleri Vest Hema pobedili su na svom stadionu ekipu Aston Vile rezultatom 2:1 (1:1), a meč je obeležio napadač gostiju Oli Votkins. On je promašio penal pri vođstvu Vest Hema, a a potom je ramenom bio u ofsajdu u poslednjim minutima zbog čega mu je VAR poništio gol.

Vest Hem je na ovoj utakmici poveo golom Ogbone, da bi Džek Griliš izjednačio u 25. minutu nakon solo prodora. Tačku na ovaj meč stavio je Boven, koji je pogodio na sjajnu asistenciju Benrama.