0
Evropske lige

SERIJA A: Napoli deklasirao Romu na stadionu ‘Dijego Armando Maradona’

Objavljeno: 29.11.20 u 23:05

Fudbaleri Napolija su dočekali Romu u derbiju 9. kola Serije A i ubedljivo je nadigrali rezultatom 4:0 (1:0).

U sjajnoj seriji stigla je Roma u grad ‘fudbalskog boga’ da prva odigra utakmicu Serije A na stadionu koji se danas zove ‘Dijego Armando Maradona’ i nije se dobro provela.

Lorenco Insinje, koji je postavio na centar dres Napolija sa Mardoninom 10-kom, postigao je prvi pogodak u 31. minutu, a onda isti podigao i poljubio. Ovaj fudbaler je i asistirao Fabijenu Ruisu u 64. minutu

Treći gol za napoli postigao je Mertens u 81. minutu, a konačan rezultat u finišu je postavio Politano.

Napoli i Roma sada imaju po 17 bodova, šest manje od lidera Milana.