Triler na Sardiniji, čarolija Pavoletija (VIDEO)

Vreme čitanja: 2min | ned. 29.11.20. | 20:52

Specija igra iznad svih očekivanja

Bez gomile bitnih igrača zaraženih korona virusom, Kaljari je na svom terenu bio nadomak pobede nad novajlijom Specijom ali je penal u nadoknadi vremena presudio podelu plena – 2:2.

Sardi su kao favorit dočekali jedno od najvećih iznenađenja dosadašnjeg dela sezone, ali bez nosilaca igre poput Godina, Pereira, Simeonea, Nandeza... Dobra vest je bio povratak miljenika navijača u startnu postavu posle skoro godinu dana. Dugo su ga čekali i imali su šta da dočekaju.

Izabrane vesti

Igralo se otvoreno od prvog minuta i ekipe su se smenjivale u napadima. Specija je povela preko Đasija, ali ceo posao je odradio sjajni Bastoni koji je prošao četvoricu rivala i servirao asistenciju na tacni.

Kaljari je uzvratio na početku drugog poluvremena. Legenda kluba Žoao Pedro se majstorskim prijemom grudima okrenuo i zakucao loptu u mrežu za 1:1. Usledio je potpuni preokret. Pavoleti je fenomenalno reagovao na prvoj stativi i štiklom postigao prvi gol posle godinu dana.

Imali su Sardi nekoliko prilika za 3:1 da ’ubiju’ utakmicu ali nisu uspeli i usledio je završni pritisak Specije. Golman Kranjo je uspeo da spasi jednu sjajnu šansu Specije, ali je u nadoknadi vremena Klavan skrivio penal koji je Nzola pretvorio u bod Specije.