0
Evroliga

BARSELONA ŠOKIRANA: Asvel pobedio katalonskog velikana! (VIDEO)

Objavljeno: 27.11.20 u 23:30

Košarkaši Asvela iznenadili su lidera Evrolige Barselonu, pošto su rezultatom 80:68 savladali katalonski klub.

Asvel je posle sedam odigranih utakmica Evrolige imao samo jednu ostvarenu pobedu i u meču sa Barselonom nikako nije bio favorit.

Ipak, francuski predstavnik je uspeo sve da iznenadi i da upiše jako vredan trijumf.

Domaćin je već u prvoj četvrtini ubacio čak 25 poena, na krilima Fola i Jabusela, dok je Barsa najviše ‘živela’ od poena Nikole Mirotića, a Bolmaro se uključio u finišu četvrtine.

U sledećem kvartalu domaćin postiže 20 poena, podiže svoju prednost na devet poena razlike pri odlasku na veliki odmor, a potom u trećoj četvrtini uglavnom drži dvocifrenu prednost, koja je u jednom momentu iznosila 65:49.

Do kraja utakmice se nije postavljalo pitanje pobednika, samo smo čekali da vidimo konačni rezultat koji je glasio 80:68, a Barsa bila bez šansi da ostvari pobedu.

Dejvid Lajti je sa 17 poena bio najbolji u Asvelu, 14 je imao Noris Kol, Frimen 12.

Na drugoj strani Mirotić je imao 14 poena uz devet skokova, 12 je dodao Kalates.