©Shutterstock

Kraj je kad Džejms odluči...

Vreme čitanja: 2min | čet. 26.11.20. | 19:35

Amerikanac trojkom 2,5 sekunde pre kraja doneo pobedu Moskovljanima

Očekivano. Dva poslednja šampiona Evrope, CSKA i Real do samog kraja su držali gledaoce u neizvesnosti (74:73). Pobednika je odlučio fenomenalni Majk Džejms trojkom 2,5 sekundi pre kraja koja "armejcima" produžila niz na šest pobeda, a ujedno prekinula seriju kraljevskog kluba od pet trijumfa.

Pokazali su Madriđani da će se brzo adaptirati na selidbu Fakunda Kampaca u NBA, odnosno u Dnever. Uspeli su čak u drugoj četvrtini da odmaknu na 11 poena prednosti. Ali, teško da je ko poverovao da će tad biti rešeno pitanje pobednika. Nikola Milutinov i društvo pronašli su ritam. Brzo su uhvatili priključak, a zatim u poslednjoj četvrtini, posle dve vezane trojke Majka Džejmsa napravili odstojanje od jednog poseda lopte u odnosu na Real.

Izabrane vesti

Imali su gosti priliku preko Serhija Ljulja 74 sekunde do kraja da izjednače sa linije slobodnih bacanja. Nisu je iskoristili. Zatim su im se nenadano u jednom napadu otvorila čak tri šuta za tri poena. Sva tri su završila, umesto u košu, u njihovim rukama. Ali, Entoni Rendolf je nagazio aut liniju, dajući šansu CSKA da izbegne dramu. Domaćin to nije znao da iskoriti. Smušeno je potrošio pet sekuni ne uvodeći loptu u igru.

Usledila je kazna. Trej Tompkins je dva puta naterao Džejmsa da dva puta obriše paučinu s plafona dvorane, a zatim pocepao mrežicu za preokret (71:70).

Nije to obeshrabrilo beka CSKA, niti je posustao posle promašenenog šuta četiri sekunde pre kraja. Podigao se opet, iz kornera, i pogodio trojku pod faulom, a zatim s linije penala overio trijumf.

Najefikasniji u redovima domaćina bio je upravo Džejms sa 28 poena, Klajburn je dodao 11, Šengelija 15, a Milutinov po 8 poena i skokova. U Realu je bio najefikasniji Tompkins sa 15 poena, Dek je upisao jedan manje, a Ljulj i Rendolf po 13 poena.