LŠ (C, D) - Šok na Enfildu, "boginja" zaplesala i oduvala Liverpul! Sjajni Tadić pokrenuo Ajaks, Grujić "pocrveneo"!

EPA-EFE/Peter Powell

Večeras smo videli nekoliko veoma zanimljivih rezultata.

GRUPA C

Porto je uspeo da savlada Olimpik u Marseju rezultatom 2:0.

Portugalci su bili konkretniji u prvom poluvremenu, te su u 39. minutu preko Zaidua Sanusija zasluženo stigli do vođstva.

Drugo poluvreme donelo je nešto više uzbuđenja, reprezentativac Srbije Marko Grujić zaradio je isključenje u 67. minutu, ali to nije smetalo njegovom timu da pet minuta kasnije overi trijumf golom Serđa Oliveire sa penala.

Tom prilikom je i Marsej ostao sa igračem manje pošto je isključen Balerdi.

Ranije danas u istoj grupi, Mančester siti bio je bolji od Olimpijakosa u Pireju 1:0.

Пласман обезедио SofaScore LiveScore

GRUPA D

Atalanta je večeras napravila ogromno iznenađenje pošto je pobedila Liverpul na Enfildu sa 2:0.

Italijani su ušli u meč dosta bolje, pa su posle ne naročito zanimljivog prvog poluvremena poveli u 60. minutu preko Josipa Iličića.

Usledile su četiri izmene Klopa koje nisu donele nikakvu promenu na bolje, već je Atalanta još jednom zatresla mrežu Alisona četiri minuta kasnije, strelac je bio Robin Gosens.

Mučio se Liverpul do kraja meča da stvori izglednu priliku za pogodak, pa je ovaj trijumf "boginje" dodatno zakomplikovao stvari u grupi D.

Ajaks je na domaćem terenu bio siguran protiv Mitjilanda kojeg je pobedio sa 3:1.

"Kopljanike" je pokrenuo reprezentativac Srbije Dušan Tadić koji je sa dve asistencije u 47. Gravenberhu i dva minuta kasnije Mazrauiu značajno doprineo osvajanju nova tri boda.

Na 3:0 je povisio David Neres u 66. minutu, a utešni pogodak Danaca delo je Avera Mabila koji je bio precizan sa penala u 81. minutu.

Mitjiland je na kraju ostao sa igračem manje pošto je isključen Svijatčenko u nadoknadi vremena.