(©Reuters)
(©Reuters)

Drama na Britaniji! Norič vodio 3:0 protiv Stouka, pa od gotovog zamalo napravio veresiju (VIDEO)

Vreme čitanja: 2min | uto. 24.11.20. | 22:41

Malo je falilo da Kanarincima šepurenje dođe glave

Čempionšip je bezbroj puta do sada potvrdio da je luda liga i da ni kapitalna prednost ne znači da su pobeda i tri boda zagarantovani. Opuštanje je Kanarince umalo koštalo glave i trijumfa na Britanija stadionu. Vodio je Norič Siti 3:0, ali je malo falilo da Stouk očerupa Kanarince i skine im bodove u samoj završnici – 3:2.

Skupo su Kanarince mogli da koštaju opuštanje i crveni karton Buendije koji je vratio Stouk u igru. Visio je mač nad glavom Kanarinaca punih 17 minuta, ali su uspeli da izbegnu giljotinu i vrate se u Grofoviju Norfolk sa sva tri boda. Od gotovog su Kanarinci napravili veresiju, ali se sreća osmehnula timu sa istoka Engleske koji je i nakon 13. kola ostao vođa karavana u Čempionšipu.

Izabrane vesti

Dvostruki strelac Temu Puki pomogao je svom timu da produži niz neporaženosti koji sada iznosi devet utakmica. U momentu kada je finski napadač drugi put zatresao mrežu, delovalo je da će Norič glatko savladati Stouk na Britaniji. Ipak, provrila je argentinska krv u vezisti Emilijanu Bunediji. Malo je falilo da Argentinac od heroja uz Pukija postane tragičar.

Otvorio je Buendija ekipu Stouka u 18. minutu, a potom i spojio Temu Pukija sa golom u prvom poluvremenu. Zadovoljno su Danijel Farke i njegovi izabranici trljali ruke na poluvremenu, a nakon drugog Pukijevog gola mislima su se prebacili na povratak kući. Da ne bude sve monotono i da završnicu učini dramatičnom postarao se Buendija. Zaradio je Argentinac drugi žuti karton i ostavio saigrače na cedilu.

Stouk je ekspresno smanjio preko Kembela, a nakon što je rezervista Kolins u 79. minutu pogodio za 2:3, bilo je jasno da će se Norič pržiti na tihoj vatri do poslednjeg sudijskog zvižduka. U talasima je napadao Stouk, osetio je krv i video svoju šansu. Vršili su napadači i ofanzivci Majkl O’Nila žestok pritisak, granatirali gol Noriča, ali su Kanarinci uz mnogo poteškoća odoleli i iščupali tri boda.

Norič je trijumfom u Stouku na Trentu sačuvao lidersku poziciju, a u narednom kolu dočekuje Koventri.