ZVEZDA TROJKAMA UBILA PARTIZAN: Crveno-beli posle drame dobili prvi večiti derbi ove sezone! Crno-beli promašili pobedu VIDEO

ABA LIGA

Košarka -

Košarkaši Crvene zvezde savladali su Partizan (86:85) u prvom večitom derbiju posle devet meseci, igranom u osmom kolu regionalne ABA lige.

Gledali smo dobar meč. Zvezda je zahvaljujući pogođenim trojkama u većem delu imala prednost, dok je Partizan, kojeg šut nije preterano služio uspevao da se vrati poenima iz faula, ostvarenim posle velikog broja skokova u napadu.

U poslednjim sekundama prvog poluvremena Zvezda je za tri sekunde najpre preko Ročestija, a potom i Voldena, koji je prvo ukrao loptu pogodila dve trojke i na odmor otišla sa plus deset 50:40.

Partizan je u nastavku pokušavao da se vrati a minut i dvadeset pre kraja je posle slobodnih bacanja Kodija Milera Mekintajera prišao na 82:84. Tada je poentirao O'Brajant, a sa klupe Partizana su reklamirali pogrešno vođenje.

Zagorac je 30 sekundi pre kraja pogodio trojku za 86:85. Potom je Ročesti promašio trojku, a Miler-Mekintajer je u kontri promašio šut za pobedu.

Crveno-bele je do trijumfa u "večitom" derbiju predvodio Kori Volden sa 13 poena, devet je postigao Džordan Lojd, a sedam Marko Jagodić-Kuridža.

Najefikasniji u ekipi Partizana bio je Rašon Tomas sa 14 poena.

Četvrta četvrtina

40. minut 85:86 - Zvezda je pobedila! Ročesti je promašio trojku, a u kontri Miler-Mekintajer je promašio šut za pobedu!

40. minut 85:86 - Trojka Zagorca

39. minut 82:86 - O'Brajant, sa klupe Partizana traže korake

39. minut 82:84 - Miler Mekintajer ubacuje četiri penala u nizu

38. minut 78:84 - Novi dobar potez Pejdža

37. minut 76:84 - Ročesti je pogodio oba bacanja

36. minut 76:82 - Prvi poeni Pejdža iz igre

36. minut 74:82 - Pogađa O'Brajant

36. minut 74:80 - Novi dobar potez Mozlija

35. minut 72:80 - Trojke Lojda i Tomasa

34. minut 69:77 - Partizan je bez koša iz igre u poslednjem kvartalu

34. minut 67:77 - Kucanje Terija

33. minut 67:75 - Serija grešaka na obe strane

30. minut 65:74 - Miler Mekintajer sa poludistance

30. minut 63:74 - Trojke Jagodića Kuridže i Davidovca, Zvezda ih ima 14

28. minut 59:68 - Četvrta trojka Voldena

28. minut 59:65 - Mini serija Partizana

26. minut 54:65 - Lojd je vezao pet poena, 10 u trećem kvartalu

26. minut 54:60 - Zagorac i Dangubić imaju po četiri faula

23. minut 46:56 - Trojka Tomasa, već druga za Partizan u nastavku. U prvom poluvremenu samo jedna

22. minut 43.56 - Trojka Voldena deseta Zvezdina

21. minut 43:53 - Lojd je ubacio uz faul, a zatim pogodio i bacanje

21. minut 43:50 - Trojka Dangubića

Treća četvrtina

20. minut 50:40 - Za samo 3 sekunde Zvezda je ubacila dvce trojke! Prvo Ročesti, pa posle ukradene lopte i Volden sa zvukom sirene

20. minut 40:44 - Odličan meč gledamo u prve dve četvrtine

20. minut 38:44 - Rit, Obrajant i Teri imaju po tri lične greške

19. minut 38:41 - Mnogo faula u drugoj četvrtin, što je malo ubilo tempo igre

18. minut 35:37 - Dangubić pravi četvrtu ličnu grešku

17. minut 34:35 - Davidovac je pogodio

16. minut 34:33 - Hol je izgleda povredio prepunu, medicinski tim Zvezde mu pomaže, dok se on teško kreće

14. minut 29:28 - Dobar prodor Lojda

14. minut 29:26 - Opet Mozli posle skoka u napadu

13. minut 27:26 - Gordić za vođstvo Partizana

12. minut 23:26 - Teri je ugurao loptu u koš posle pasa Hola, koji već ima četiri asistencije

12. minut 23:24 - Partizan vezuje četiri poena, posle čega Obradović zove minut odmora

11. minut 19:24 - Volden postiže prve poene u drugom kvartalu

Druga četvrtina

10. minut 19:22 - Zagorac je poentirao uz faul posle skoka u napadu, Partizan je u seriji 8:0

10. minut 16:22 - Tomas uz faul, ali nije ubacio dodatno bacanje

9. minut 14:22 - Gordić je ubacio prvu trojku za Partizan, posle šest promašaja

8. minut 11:19 - Partizan ponovo dolazi do poena posle ofanzivnog skoka, posle Zagorca, uspeo je i Mozli

6. minut 7:19 - Zvezda šutira fantastično, ubacila je već 5 trojki

4. minut 5:10 - Miler Metintajer pravi dva faula u napadu

3. minut 3:8 - Na pas Hola centri Zvezde pogađaju dve trojke

2. minut 2:5 - Jagoodić Kuridža sa pet poena počinje meč

Prva četvrtina

Sreten Radović sudi već 20 godina

Pre početka meča sudija Sreten Radović dobio je prigodan poklon za 20 godina kaijere

Bakljada Delija za košarkaše Zvezde

Tok meča

U prvih sedam kola domaćin Partizan je ostvario četiri pobede i tri poraza, dok Crvena zvezda ima svih sedam trijumfa i na prvom je mestu.

Crno-beli su se nakon dolasaka novog trenera Saše Filipovskog trgli i pružaju znatno bolje partije nego na početku sezone, ali ih je poremetila povreda Markusa Pejdža, koji će zbog preloma nosa u meč ući sa zaštitnom maskom.

"Zvezda ima duboku rotaciju, igraju sa mnogo igrača i sa visokim intenzitetom tokom cele utakmice, tako da treba naći odgovor na takvu igru. Oni su imali mnogo utakmica kao i mi, nema mnogo vremena za veliku pripremu, ali biće važno da imamo visoku koncentraciju da izvodimo precizno elemente odbrane i napada”, poručio je Sašo Filipovski uoči susreta.

Njegov kolega Saša Obradović smatra da u derbiju nema pravila ni favorita, i da će biti važno da se pobedi i protivnik i umor nakon dva evroligaška gostovanja.

"Znamo da sama utakmica nema favorita bez obzira na kom mestu na tabeli se nalaze ekipe i kakav im je rejting igrača. Partizan ima dobar spoj atletskih igrača i iskustva, tim koji je drugu godinu zajedno i sigurno da među njima nema tajni, poznaju se dobro. Igraju dobro u poslednje vreme, dobili su vezane utakmice u ABA ligi i Evrokupu. Sa druge strane, mi posle dve teške nedelje putovanja, nespavanja i teških utakmica, sve to želimo da ostavimo po strani i odigramo najbolju moguću utakmicu i dođemo do bodova", rekao je trener crveno-belih.

Dva igrača će se naći na suprotnim stranima u odnosu na ranije derbije. To su bivši igrač Zvezde Nemanja Dangubić, koji sada nosi crno-beli dres, ali i Kori Volden, koji je letos promenio stranu ”brda” i sada nastupa za evroligaša sa Malog Kalemegdana.