Читај ми!

Medvedev skinuo skalp i Nadalu, u finalu protiv Tima

Danil Medvedev savladao je Rafaela Nadala sa 3:6, 7:6, 6:3 i plasirao se u finale Završnog turnira u Londonu. Mladi Rus će se za trofej boriti protiv Dominika Tima, koji je bio bolji od Novaka Đokovića.

Medvedev je protiv Nadala zabeležio i četvrtu pobedu u Londonu i sasvim zasluženo se plasirao u finale Završnog mastersa.

Rafa Nadal propustio je priliku da se prvi put u deset učešća plasira u finale na završnim turnirima, dok će se Medvedev boriti za drugu uzastopnu titulu, posle trijumfa na Mastersu u Parizu.

Moskovljanin je do trijumfa nad Nadalom došao posle preokreta i više od dva i po sata tenisa.

Nadal je prilično lako osvojio prvi set. Jedan brejk bio mu je dovoljan da taj deo igre reši u svoju korist 6:3.

Rus je značajno bolje zaigrao u drugom delu igre. Napravio je brejk i imao priliku da povede sa 5:1. Međutim, Rafa se vraća i sa dva uzastopna brejka dolazi do vođstva od 5:4.

Do kraja seta Medveev je stabilizovao svoju igru i taj-brejk rešava u svoju korist 7:4.

U trećem setu Medvedev je napadao, te je u sedmom gemu uspeo da oduzme servis Špancu. Kao da je to bilo previše za "bika sa Majorke", koji još jednom gubi svoj servis za trijumf ruskog tenisera od 6:3.

Medvedev će u nedeljnom finalu igrati protiv Dominika Tima, koji je ranije danas u tri seta savladao Novaka Đokovića.