Читај ми!

Ne ide ni bez Šćepanovića – Partizan izgubio od Igokee posle produžetka

Košarkaši Partizana zabeležili su novi poraz u ABA ligi, pošto su izgubili od Igokee 90:84, posle produžetka, u petom kolu takmičenja.

Partizan je nastavio sa lošim partijama na početku sezone, pa su crno-beli u Laktašima doživeli treći poraz u regionalnoj ligi, od pet odigranih mečeva. Na klupi crno-belih nije bilo Vlada Šćepanovića, sa kojim je raskinuta saradnja, a tim je predvodio Milivoje Lazić, trener juniora.

Da snage na klupi budu izjednačene potrudio se Dragan Bajić, koji je već posle minut i po igre dobio dve tehničke, automatski i isključujuću grešku.

Snage su i na terenu bile izjednačene tokomvećeg dela meča, a Igokea je iskoristila veliki  broj grešaka crno-belih i tako stigla do četvrtog trijumfa u takmičenju.

Partizan je meč otvorio serijom 7:0, ali domaćin brzo preokreće rezultat na 16:11. Crno-beli su imali previše grešaka u napadu pa Igokea posle prvih deset minuta vodi 26:21.

Domaća ekipa dobrom igrom stiže i do dvocifrene prednosti, ali se Partizan vraća trojkama Pejdža - 33:29. Crno-beli su u tim trenucima živeli od ofanzivnog skoka, pa posle trojke Zagorca dolaze do izjednačenja 39:39.

Ipak, domaći tim na poluvreme odlazi sa prednošću od 45:43.

Treća četvrtina donela je rastrzanu igru na obe strane. Obe ekipe bile su izuzetno loše u napadu, pa je u trećoj deonici postignuto samo 26 poena (14:12) - za prednost Igokee 59:55.

Domaćin je pokušao da se odlepi na startu poslednjih 10 minuta, ali Partizan to ne dozvoljava i psole pogotka Gordića uz faul dolazi do prednosti 69:68. Igokea je ponovo dodala gas, a u psolednjih 90 sekundi ušlo se sa nerešenim rezultatom 74:74.

Domaćin još jednom dolazi do vođstva, ali Novica Veličković trojkom na devet sekundi pre kraja donosi produžetak svom timu.

U dodatnih pet minuta Igokea je bila bolji rival. Voler je vezao dve trojke, dok Partizan nije uspevao da nađe put do koša protivnika. Posle nesportske lične greške dosuđene Gordiću, domaćin odlazi na 88:82.

Tu prednost ekipa iz Republike Srpske uspela je da sačuva do kraja - 90:84.

Fenomenalnu partiju u timu Igokee pružio je Džeki Karmajkl sa 27 poena, Antabija Voler je dodao 17, a Entoni Klemens 14.

U timu Partizana najefikasniji je bio Nemanja Gordić sa 19, dok je Rade Zagorac postigao 17 poena.

Partizanu predstoji težak period. Crno-beli prvo moraju da pronađu pravo rešenje za mesto prvog trenera, dok ih u međuvremenu očekuju borbe na dva fronta, gde, bar za sada, nisu ostvarili rezultate u skladu sa očekivanjima.