Читај ми!

Parma ispustila Inter u poslednjem minutu, Kolarov asistent

Fudbaleri Intera i Parme odigrali su nerešeno sa 2:2 u meču šestog kola Serije A. Parma je vodila sa 2:0 golovima Žervinja, ali je Inter pogocima Brozovića i Perišića, u samom finišu stigao do izjednačenja.

Izabranici Fabija Liveranija bili su nadomak pobede nad favorizovanom ekipom Intera i to na stadionu "Đuzepe Meaca" u Milanu.

Parma je vodila sa 2:0 u drugom poluvremenu i činilo se da će uspeti da sačuva prednost, ali je Inter u poslednjem minutu meča stigao do izjednačenja.

U prvom poluvremenu nije bilo postignutih golova, a iako su imali više loptu u svom posedu, fudbaleri Intera nisu stvarali dovoljan broj šansi.

Drugo poluvreme donelo je dva gola Žervinja u mreži Intera. U oba navrata Žervinjo se ubacio između dva defanzivca Intera i pokazao odličnu koncentraciju u završnici.

Žervinjo je pogađao u 46. i 62. minutu meča.

Ipak, usledio je brz odgovor Intera. Brozović je samo dva minuta nakon primljenog gola, uspeo da primiri jednu loptu ispred šesnaesterca rivala, a potom preciznim udarcem samnji na 2:1.

Brozovićev gol razmrdao je Inter, koji je zaigrao bolje u nastavku meča.

Izabranici Antonija Kontea, do izjednačenja i boda stigli su u sudijskoj nadoknadi meča.

Kapiten reprezentacije Srbije Aleksandar Kolarov izveo je slobodan udarac, a najbolji u skoku u petercu rivala bio je Ivan Perišić.

Inter osvaja 11 bod i trenutno se nalazi na šestom mestu na tabeli, dok je Parma 15. sa pet bodova.