Natho i Marković za pobedu Partizana protiv Mačve 1Foto:beta/Branislav Božić

Fudbaleri Partizana pobedili su večeras na svom terenu Mačvu sa 2:0, u utakmici 13. kola Super lige Srbije.

Golove za Partizan postigli su Bibras Natho u 47. minuta sa penala i Lazar Marković u 71. minutu.

Crno-beli su prekinuli niz od tri meča bez pobede i nakon osmog trijumfa u šampionatu zauzimaju treće mesto na tabeli sa 26 bodova, odnosno imaju tri manje od drugoplasirane Vojvodine.

Na drugoj strani, Mačva je upisala šesti uzastopni poraz i poslednja je na tabeli sa samo pet osvojenih bodova.

Partizan je bio bolji rival u prvom poluvremenu, Filip Holender je već u drugom minutu pogodio stativu, nakon toga dobru priliku imao je i Takuma Asano, ali golova nije bilo.

Crno-beli su poveli na samom početku drugog poluvremena, u 47. minutu, a strelac je bio Natho sa penala. Prethodno je Obrovac igrao rukom u kaznenom prostoru.

U 71. minutu prednost Partizana duplirao je Marković nakon asistencije Holendera. Marković je sačekao loptu u prostor, umakao je odbrani Mačve i lako matirao Gordića.

Dva minuta kasnije Mačva je zatresla mrežu Partizana, ali je taj pogodak poništen zbog ofsajda. Do kraja meča bilo je još prilika, ali se rezultat nije menjao.

Fudbaleri Partizana će u narednom kolu gostovati Spartaku u Subotici, dok će Mačva dočekati Javor.

Pratite nas na našoj Facebook i Instagram stranici, ali i na Twitter nalogu. Pretplatite se na PDF izdanje lista Danas.