ŠTETA: Zvezda imala svoje šanse u Rusiji, Himki stigao do prve pobede!

Srbija Danas
KK Crvena zvezda
KK Crvena zvezda / Izvor: MN Press
Utakmica rešena u poslednjoj deonici.

Košarkaši Crvene zvezde izgubili su u utakmici 6. kola Evrolige na gostovanju ruskom m Himkiju - 83:77 (19:22, 25:18, 14:17, 25:20). Imala je ekipa sa Malag Kalemegdana rezultaski aktivan meč do sredine poslednje deonice kada se "probudio" Erik Mekalum, koji je sa 23 postignuta poena bio najbolji igrač utakmice.

OSVETA ZA VOLDENA: Kandidati za klupu Partizana bivši treneri Zvezde, jedan je LJUBIMAC DELIJA!

PREMINUO LEGENDARNI KOŠARKAŠ: Osvojio je Evropsko prvenstvo sa našom reprezentacijom

DRAMA: Vlasnik Panatinaikosa doživeo srčani udar (FOTO)

Bilo je dovoljno nekoliko minuta da uvidimo da će meč u Moskvi biti izjednačen. Odbrane su dominirale, crveno-beli su se bolje snašli i na "krilima" Džordana Lojda rešili prvu četvrtinu u svoju korist - 22:19.

Druga četvrtina krenula je u istom ritmu, čvrsta defanziva donosila je poene u tranziciji, ali onda su se šuteri obe ekipe probudili. Viđena je igra "koš za koš". Na trojku Šveda, Ročesti je ekspresno odgovorio, Bertans je pogađao, pratio ga je novajlija u crveno-belom dresu O'Brajant, na kraju 44:40 za domaće.

Početak drugog poluvremena bio je svojevrsna kopija početka meča u kojem se bolje snašla Crvena zvezda. Čvrsta odbrana sa obe strane donela je mali broj poena, gosti su slavili sa 17:14, pa se u poslednju deonicu ušlo rezultatom 58:55 za Himki.

Kada se mislilo da će meč ući u dramu i biti sličan onom protiv CSKA, probudio se Erik Mekalum. Amerikanac je sredinom poslednje četvrtine pokrenuo seriju ruske ekipe, koja je prvi put na meču došla do dvocifrene prednosti.

Na kraju, Himki je stigao do svoje prve pobede - 83:77.

Himki - Crvena zvezda 83:77 (19:22, 25:18, 14:17, 25:20)

Dvorana: Arena Mjitišči

Sudije: Radović, Pastusjak,Vilicki.

Himki: Šved 15, Mekalum 23, Tima 9, Karasev 2, Zajcev 3, Monro 9, Odinkov, Voronov, Buker, Jerebko 8, Bertans 3, Miki 11.

Crvena zvezda: O'Brajant 14, Ročesti 7, Hol 4, Volden 11, Lojd 18, Davidovac, Lazić 5, Dobrić 2, Simonović, Jagodić Kuridža 4, Kuzmić 8, Teri 4.