• Vranje
  • Vršac
  • Zrenjanin
  • Zvečan

MRKELA ZA SRBIJU DANAS: Sjajna utakmica za Zvezdu, idemo ka proleću u Evropi (VIDEO)

30.10.2020. 08:53
Piše:
Srbija Danas/ N. Radojević
Mitar Mrkela
Mitar Mrkela / Izvor: Srbija Danas
Sportski direktor crveno-belih ima razloga za zadovoljstvo.

Sve je išlo glatko po Crvenu zvezdu u drugom kolu Lige Evrope u meču sa Slovan Liberecom. Prvak Srbije je odigrao najbolju partiju od dolaska Dejana Stankovića na klupu crveno-belih i ubedljivo savladao češki tim sa 5:1 (2:1) za najubedljiviji klupski trijumf u grupnoj fazi evropskih takmičenja.

ZVEZDA OD 5 DO 10: Katai na stranici epske poezije, kondorov let kritikovanih bekova, nezaustavljivi Ben i Ivanić (VIDEO)

DEKI LUDUJE ZBOG PETARDE: Popeo se na VRH TRIBINE i napravio neviđeni šou - kao VOĐA navijača (VIDEO)

PUNI SE BUDŽET NA MARAKANI: Evo koliko je novca ZARADILA Zvezda pobedom nad Liberecom!

Zato i ne čudi što je sportski direktor Crvene zvezde Mitar Mrkela bio prezadovoljan po završetku meča na praznom stadionu “Rajko Mitić”.

- Odlična utakmica, od prvog minuta smo ušli dobro u meč, rano poveli, igrali zaista sjajno. U prvom poluvremenu smo mogli da damo još neki gol i da ne uđemo u neizvesnu završnicu prvog dela kada je protivnik smanjio. U svakom slučaju odlična igra i veliki optimizam pred naredne utakmice – istakao je Mrkela za Srbiju Danas.

Posle tri važne utakmice u kojoj je Zvezda postigla samo gol i to iz jedanaesterca protiv Partizana proradio je napad crveno-belih.

- Malo nas u nekim utakmicama nije htelo. I protiv Partizana i protiv Hofenhajama, a naročito protiv Javora mogli smo da postignemo neki gol. Ali dobro, to je fudbal, idemo dalje.

Vremena za uživanje nema, crveno-bele u nedelju očekuje prvenstveni meč sa Radnikom u Surdulici, a zatim u Beograd stiže Gent narednog četvrtka u trećej rundi L grupe Lige Evrope.

- Cilj je da prođemo u nokaut fazu na proleće, verujem da ćemo to ostvariti. Genk je još jedna utakmica ka tom cilju – optimistički je poručio Mrkela.

VIKAO IZ LOŽE TOKOM MEČA: Stanković upitan da li je UŠAO U SVLAČIONICU na poluvremenu - "Bio sam kao duh"