Đoković bolji od Ćorića za četvrtfinale Beča

Autor: IG

Izvor: Beta

Izvor: Foto: Beta/Branislav Božić

Meč prvog tenisera sveta i 24. na ATP listi trajao je dva sata i osam minuta. Bio je ovo četvrti duel Đokovića i Ćorića i četvrta pobeda srpskog tenisera.

Obojica tenisera bila su sigurna na svoj servis sve do devetog gema kada je Ćorić propustio dve, a potom u 11. gemu još jednu brejk loptu. Za razliku od Ćorića, Đoković u prvom setu nije imao niti jednu brejk priliku, pa je taj deo igre rešen u taj-brejku.

Hrvatski teniser je u taj-brejku imao četiri set lopte, ali je Đoković uspeo da ih spasi i da iskoristi svoju treću priliku da povede sa 1:0.

Prvu brejk priliku u meču Đoković je imao u trećem gemu drugog seta i odmah je iskoristio, a pobedu je potvrdio novim brejkom u devetom gemu.

"Borna je veliki borac. Ima sličan stil igre, a pogotovo je sa bekhenda vrlo siguran. Odlično je servirao, pogotovo u prvom setu. Bilo mi je veoma teško da mu vratim servis. Ponovo je taj-brejk kao juče protiv Krajinovića odlučio meč", rekao je Đoković posle meča.

Đoković će se za plasman u polufinale boriti protiv pobednika meča Hubert Hurkač - Lorenco Sonego.