• Vranje
  • Vršac
  • Zrenjanin
  • Zvečan

LIGA ŠAMPIONA: Ajaksu ne pomaže ni Tadić, Atalanta od 0:2 do boda! Novi šamar Zidanu, Real se SPASIO velike BRUKE (VIDEO)

27.10.2020. 22:58
Piše:
Srbija Danas
Dušan Tadić
Dušan Tadić / Izvor: Reuters
Vatromet golova u Madridu i Bergamu.

Posle uvodnih mečeva drugog kola Lige šampiona, u kojima je Bajern slavio na terenu moskovske Lokomotive, a Šahtjor i Inter remizirali u Ukrajini (više pročitajte OVDE), odigrane su i ostale utakmice u grupama A, B, C i D.

CELA PLANETA JE TO ČEKALA: Rešen REBUS! Otkriveno da li će se Ronaldo i Mesi ponovo OBRAČUNATI

UTAKMICA U BELGIJI BIĆE TEŠKA: Lacio na megdan Klub Brižu krenuo bez 11 igrača!

KINEZI ZADOVOLJNI: Aleksandar Janković produžio ugovor

U "D" grupi, Atalanta je u Bergamu bila na rubu propasti protiv Ajaksa. Kopljanici, predvođeni Dušanom Tadićem očitali su lekciju najprijatnijem iznenađenju elitnog takmičenja iz prošle sezone i vodili na poluvremenu sa 2:0, na kraju - 2:2.

Već u 30. minutu Gosens je brutalno startovao na Traorea u šesnaestercu, a slovenački sudija Skomina je posle odgledanog VAR-a, odlučio da pokaže na "belu tačku". Siguran realizator najstrože kazne bio je srpski vezista Tadić, precizno šutiravši sa 11 metara.

Samo osam minuta kasnije, i sam Traore se upisao u strelce. Posle velike greške golmana Sportijelja, uspeo je iz blizine da kazni njegov kiks i pošalje loptu u mrežu.

Uspeo je tim iz Bergama da se vrati, pogotkom Zapate u 54. minutu, na dodavanje Gomeza, da bi isti igrač samo šest minuta kasnije ponovo pogodio za izjednačenje, što se ispostavilo i konačan rezultat.

Posle bruke u prvom kolu i poraza od Šahtjora, Real je doživeo novu neprijatnost. Ovog puta izabranici Zinedina Zidana kiksnuli su u Nemačkoj protiv Menhengladbaha i spašavali "živu glavu" - 2:2!

Borusija je stigla do vođstva preko Tirama u 33. minutu, dok je Real je početkom drugog poluvremena (49.) preko Asensija propustio veliku priliku da stigne do izjednačenja.

Kada je Tiram u 58. minutu postigao svoj drugi gol na meču, činilo se da nema spasa Zidanovom timu. Nedugo posle toga i Plea je mogao da postigne treći gol za Nemce, ali je Kurtoa sjajno intervenisao i spasao Real ubedljivijeg poraza.

Finiš susreta bio je za infarkt. Najpre je Karim Benzema smanjio na 1:2, pošto se odlično snašao u gužvi i u padu efekto zatresao mrežu, da bi u sudijskoj nadoknadi Kazemiro, posle asistencije Ramosa postavio konačnih 2:2.

Vatromet golova viđen je i u Madridu, gde su Atletiko i Salcburg odigrali sjajan meč. Jorgandžije su na kraju slavile sa 3:2, iako su Austrijanci vodili sa 2:1, a pobednički pogodak postigao je Žoao Feliks, koji je bio dvostruki strelac u ovom duelu.

Mančester Siti je u Marselju ostvario i drugu pobedu, posle Porta pao je i Olimpik rezultatom 3:0.

Novi trijumf Gvardiolinog tima najavio je Fran Tores u 18. minutu, posle dodavanja Kevina de Brujnea doneo je vođstvo Građanima. Treba reći da je odbrana francuskog velikana u ovoj akciji katastrofalno pogrešila, što kaznena ekspedicija sa Etihada nije propustila da kazni.

Da će ceo plen otići sa "Velodroma" potvrdio je Ilkaj Gundogan u finišu meča, kada je nakon centaršuta pokupio odbitak i ispred golmana Mandande uspeo da obezbedi nova tri boda Sitiju.

Tačku na ubedjivu pobedu Mančester Sitija stavio je Rajan Sterling u 81. minutu, postavivši konačnih 0:3, na dodavanje Kevina de Brujnea. Srpski reprezentativac Nemanja Radonjić igrao je za Olimpik do 78. minuta, kada ga je zamenio Benedeto.

Šok na Enfildu! Liverpul je senzacionalno remizirao sa Midtjilandom (1:1), a Danci su u . teškom mukom probio "bunker" Mitjilanda, a strelac vodećeg gola bio je Dijego Žota u 55. minutu.

Poslednje pojačanje Redsa je na dodavanje Aleksander-Arnolda rutinski iz blizine pronašao put do cilja i doneo prednost Liverpulu, dok je pobedu potvrdio Mo Salah u sudijskoj nadoknadi pogotkom iz penala.