Bilićev VBA postigao gol, autogol i pogodio stativu - nedostajalo mu je malo sreće (VIDEO)

Vreme čitanja: 2min | pon. 26.10.20. | 20:24

Na kraju po bod i Brajtonu i Albionu - 1:1

Ne igra VBA toliko loše, mada je utisak da mu malo i nedostaje sreće. U sudaru ekipa koje će se najverovatnije boriti za opstanak Brajton i Albion Slavena Bilića odigrali su nerešeno - 1:1 (1:0). Možda i najrealniji i najočekivaniji ishod.

Domaćin je bio bolji u prvom, Albion u drugom poluvremenu.

Izabrane vesti

Brajton je stigao do prednosti u 16. minutu, ali je taj gol poništen posle VAR-a. Pre gola su Lalana i Marč imali šansu, ali Sem Džonston je bio na visini zadatka i tu je sačuvao VBA. Nije to mogao da uradi u 40. minutu kada je Džek Livermor postigao autogol, čime je Brajton otišao zasluženo na odmor sa prednošću od 1:0. Tom prilikom je "asistent" bio Branislav Ivanović.

A, onda smo ušli u drugo poluvreme koje je pripalo gostima. Ređale su se šanse ekipe Slavena Bilića, pucali su Pereira dva puta i Krovinović, igrao je gostujući tim značajno ofanzivnije i to im se isplatilo. Karlan Grant je na zaista lep način doveo svoj tim do izjednačenja tako što je zakucao loptu pod prečku.

Mogao je Brajton i do pobede, ali mu je za tako nešto nedostajalo i malo sreće. Tu pre svega mislimo na šut Mateusa Pereire kada je šutirao sa distance i pogodio stativu. Samo nekoliko centimetara pored i bila bi to golčina, ovako...

VBA je sada na tri boda posle šest utakmica i sigurno to nije nešto čime će Bilić i ljudi u klubu biti zadovoljni, ali morali su o tome da misle tokom prelaznog roka kada se Albion, utisak je, nije dovoljno pojačao. Brajton je na pet bodova iz šest mečeva.