Dandiju četiri zlata na PS u boksu, Nermin Pavlović najbolji kadet

0
20

Bokseri novopazarskog Dandija osvojili su četiri zlatne medalje na Prvenstvu Srbije za pionire, kadete i juniore u Beogradu, a član tog kluba Nermin Pavlović proglašen je za najboljeg borca u uzrastu kadeta.

Pavlović je do titule prvaka države i pehara za najboljeg kadeta stigao ostvarivši dva trijumfa u kategoriji do 40 kilograma, a u finalu je odlukom sudija 5:0 savladao Stefana Papića iz pančevačkog Profesionalca.

Dženis Vanić je najsjajnije odličje kod kadeta lakših od 57 kilograma zaslužio posle tri pobede, od kojih je najvredniju izvojevao u finalu nad bokserom Pikasa iz Šida Nemanjom Birešem rezultatom 3:2.

Kadetu Admiru Kamešničaninu pripalo je zlato u kategoriji do 42 kilograma jer je u meču za trofej bio bolji od člana lozničkih Vukova sa Drine Luke Markovića sa 5:0.

Zejd Gicić našao na najvišem stepeniku pobedničkog postolja kod pionira čija težina ne prelazi 63 kilograma, pošto je slavio protiv takmičara Minersa iz Majdanpeka Filipa Makuljevića sa 5:0.