Fudbaleri AZ Alkmara (© AFP)

Neko je prokleo AZ Alkmar: Četiri puta vodi do 86. minuta, četiri puta ostaje bez pobede (VIDEO)

Vreme čitanja: 2min | pon. 26.10.20. | 00:03

Aleksandar Ranković odoleo gostima

Pokvario se AZ Alkmar. Tim koji je minule sezone bio poravnat sa Ajaksom na čelu tabele pre obustave holandskog prvenstva zbog izbijanja pandemije virusa korona, na početku novog šampionata ne može da pobedi nikog. Ne bi to predstavljao toliki problem da lanjski Partizanov rival u Ligi Evrope na svakom od poslednja četiri meča nije vodio. A ostajao je praznih šaka.

Slika i prilika tima Arnea Slota je susret sa Den Hagom. Dvaput su gosti imali prednost, dvaput se sastav Aleksandra Rankovića vraćao i na kraju osvojio bod – 2:2.

Izabrane vesti

Značiće srpskom strategu što je zaustavio favorita, pomerio se iznad crte što razdvaja timove koji ispadaju iz Eredivzije od onih koji će i dogodine biti u eliti, dok se Slotu verovatno smrklo pred očima kad je Mišijel Kramer u 87. minutu – samo pet pošto ga je bivši Partizanov desni bek poslao na teren – poslao loptu iza leđa golmana Marka Bizota. Teško da neko može da objasni šta se dešava sa AZ-om. Kao da ga je neko prokleo. Pet kola je prošlo, pet remija je upisao, s tim što je na poslednje četiri utakmice redovno imao vođstvo sve do pred kraj. Najranije do 86. minuta.

Samo na premijeri protiv Zvolea jurio je prednost rivala i stigao do 1:1. Onda je u Sitardu vodio 3:1 da bi završilo 3:3 (gol za izjednačenje Fortuna dala u šestom minutu nadoknade), u Rotertamu je bilo 4:0, ali je Sparta stigla do 4:4 pogotkom u 90, u prethodnoj rundi dva brza gola mu nisu bila dovoljna da slomi otpor Venla, jer su gosti pred kraj poravnali na 2:2, a sad isti rezultat u Hagu u kome je igrao kao domaćin minule sezone.

Nikom u Holandiji nije jasno šta se dešava. Iako svi primećuju da je svaki put AZ gubio prednost posle 86. minuta. Protiv Den Haga je poklelao u 87.

Jedan od najmaleroznijih timova Evrope trenutno.