Читај ми!

Kuluševski spasao "staru damu", Milenković je golgeter među defanzivcima

Fudbaleri Juventusa i Verona odigrali su nerešeno 1:1, dok je Fiorentina pobedila Udineze u utakmicama petog kola italijanske Serije A.

Juventus je uspeo da izbegne poraz i skoči na peto mesto sa devet bodova, dok je gostujuća ekipa nekoliko pozicija niže sa bodom manje.

Duel u Torinu počeo je poništenim golom za Veronu, posle čega je domaćin tim preuzeo kontrolu nad igrom.

Federiko Bernadeski je propustio prvu veliku priliku, "stara dama" je pojačala pritisak u finišu prvog poluvremena, pa je posle prečke Huana Kvadrada, stigla i do gola.

Strelac je bio Alvaro Morata, ali je taj pogodak poništio VAR zbog ofsajd pozicije.

Na odmor se otišlo bez golova, utakmica je nastavljena u mirnom tempu i u 60. minutu gosti su šokirali crno-bele koji su ovoga puta nosili roze dresove.

Posle osvojene lopte na sredini terena Zakanji je idealno proigrao Favili, a ovaj lepim udarcem sa nekih desetak metara pogodio gornji desni ugao gola nemoćnog Vojćeha Ščensnog.

Ipak, do kraja utakmice izabranici Andree Pirla uspeli su da izbegnu poraz, zahvaljujući rezervisti Dejanu Kuluševskom. Šveđanin je u 78. minutu prihvatio loptu na desnom boku, izlomio čuvara i pogodio suprotni ugao, čime je postavio konačan rezultat.

Srpski reprezentativac Darko Lazović odigrao je čitav meč, dok je Ivan Ilić dobio priliku početkom drugog poluvremena.

U drugoj utakmici dana Fiorentina je na svom stadionu savladala Udineze, rezultatom 3:2.

Duel je obeležio srpski defanzivac Nikola Milenković koji je postigao pogodak u 21. minutu, što mu je bio šesti gol od početka prošle sezone u Seriji A. Time je bivši igrač Partizana postao najefikasniji odbrambeni igrač u italijanskom šampionatu.

Milenković je glavom sproveo loptu u mrežu na centaršut Gaetana Kastrovilija, dvostrukog strelca u redovima "viole".

Stefano Okaka mu je parirao na drugoj strani, takođe je dva puta pronalazio put do protivničke mreže, ali to nije bilo dovoljno da crno-beli izbegnu poraz.

Fiorentina je skočila na 10. mesto sa sedam bodova, dok je Udineze u zoni ispadanja sa samo tri.

Prethodno su pobede upisali Kaljari i Napoli, u utakmici u kojoj je viđen šou braće Insinje.