POSLE PREOKRETA: Napoli u gostima pobedio Benevento VIDEO

SERIJA A

Fudbal -

Fudbaleri Napolija pobedili su na gostujućem terenu Benevento sa 2:1, u utakmici petog kola italijanskog prvenstva.

Benevento je poveo u 30. minutu golom Roberta Insinjea, a zatim je sa druge strane u 48. minutu zbog ofsajda poništen gol njegovog starijeg brata Lorenca Insinjena.

Napoli je izjednačio u 60. minutu golom Lorenca Insinjea, a pobedu je doneo Andrea Petanja pogotkom u 67. minutu.

Napoli ima četiri pobede i drugi je na tabeli sa 11 bodova, bodom manje, ali i utakmicom više od prvoplasiranog Milana. Benevento je pretrpeo drugi uzastopni poraz, ukupno treći u ligi i sa šest bodova zauzima 12. mesto na tabeli.

Fudbaleri Parme odigrali su nerešeno 2:2 sa Specijom na svom terenu.

Specija je povela sa 2:0 golovima Džulijana Šaboa u 28. i Kevina Agudela u 31. minutu. Parma je tri minuta kasnije smanjila zaostatak pogotkom Rikarda Galjola, a bod domaćima obezbedio je Juraj Kucka, golom iz penala u drugom minutu nadoknade vremena.

Specija ima pet bodova na 13. mestu na tabeli, a Parma sa bodom manje zauzima 16. mesto.

Ranije danas Kaljari je na svom terenu pobedio Krotone sa 4:2, a kasnije igraju Fjorentina - Udineze i Juventus - Verona.