Dani Ings i Džejms Vord Prauz (© Reuters)

Nema više neporaženih u Premijer ligi: Dani Ings dvaput kroz odbranu Evertona (VIDEO)

Vreme čitanja: 2min | ned. 25.10.20. | 17:07

Slavlje Sautemptona – 2:0

Prošla sezona bila mu je najbolja otkako igra Premijer ligu. Spakovao je 22 gola, u ovoj već ima četiri, a da nije samo špic koji misli na statistiku potvrdio je Dani Ings u sudaru sa Evertonom, pošto je kao nožem sekao odbranu najprijatnijeg iznenađenja prvenstva i sa dve asistencije pogurao Sautempton do pobede u prvoj utakmici nedeljnog programa šestog kola – 2:0.

Duel na Sent Mericu odlučen je u razmaku od samo osam minuta tokom prvog poluvremena. Oba puta 28-godišnji špic je bio u glavnoj ulozi. Najpre je posle auta lopta došla u njegove noge, samo ju je produžio do Džejmsa Vord Prauza, a vezista domaćeg tima smireno pogodio za inicijalno vođstvo. Nešto kasnije još jedan dokaz koliko je Ings nepredvidiv van kaznenog prostora, zaleteo se po levoj strani, centrirao na drug u stativu, Če Adams imao dovoljno vremena da se namesti i rezantnim udarcem prevari Džordana Pikforda, crtajući planinu na koju gosti nisu uspeli da se popnu.

Izabrane vesti

Nikad u istoriji Premijer lige nije se desilo da Everton prreokrene zaostatak od dva gola iz prvog poluvremena. Nije ni danas, jer je stao Dominik Kalvert Luin, osetilo se odustvo Brazilca Ričarlisona isključenog protiv Evertona, a na svu muku Karlo Ančeloti će imati problema da sastavi tim i za gostovanje Njukaslu, jer je u 72. minutu crveni karton dobio Luka Dinj.

Ono što se nije desilo, a trebalo je, pre osam dana, kad je VAR spasao Karamele poraza u Mersisajd derbiju dogodilo se u sudaru sa razigranom četom Ralfa Hasenitla. Everton je pretrpeo prvi poraz u sezoni (više niko u Premijer ligi nema „nulu“ u koloni porazi), ali je samo zbog gol-razlike i dalje lider u odnosu na Liverpul.

Teško da će tu ostati ako bude neprepoznatljiv kao na jugu Engleske.