17:03
Izvor: Sportske.net

Bilo je gusto, ali opet uz veliki broj golova na Čizmi.

EPA-EFE/CIRO FUSCO

Napoli je kao gost pobedio Benevento rezultatom 2:1 (0:1), dok je Parma na svom stadionu remizirala sa Specijom - 2:2.

Meč u Beneventu obeležila su braća Insinje - Roberto sa jedne i Lorenco sa druge strane.

Roberto Insinje je u 30. minutu iskoristio asistenciju Lapadule i doneo prednost ekipi Filipa Inzagija.

Napoli je u drugom poluvremenu bio daleko bolji tim, konstatno je napadao i bilo je pitanje trenutka kada će izjednačiti.

Lorencu Insinjeu je odmah na startu drugog poluvremena poništen pogodak zbog ofsajda, ali je na isteku sata igre sve bilo regularno. Insinje postiže efektan pogodak za 1:1.

Samo sedam minuta kasnije, Politano je opet asistent, a Petanja na pravom mestu čeka povratnu i pogađa za 1:2.

Domaći su u finišu imali nekoliko opasnih pokušaja, Napoli je imao i sreće, ali je uspeo da sačuva vođstvo i osvoji velika tri boda.

U drugom popodnevnom meču, Parma je kao domaćin jedva izvukla bod protiv Specije.

Specija je brzo došla do dva gola prednosti, pogocima Čaboa i Agudela u 28. i 31. minutu, da bi već u 34. Gagljiolo smanjio na 1:2.

Parma je bod uspela da izvuče tek u nadoknadi igre kada je Kucka pogodio sa penala za konačnih 2:2.