Fudbal

Četvrtak, 22.10.2020.

08:00

Prvenac Umara Sadika VIDEO

Donedavni napadač Partizana Umar Sadik upisao je prvenac u dresu novog kluba, španske Almerije.

Izvor: SS

Autor: SS

Nigerijac je u utakmici protiv Kartahene po prvi put bio starter i odmah bio strelac u remiju od 1:1.

Gosti su poveli u 17. minutu golom Rubena Kastra, a Sadik je izjednačio u 65. minutu.

Dobio je odličnu loptu iza leđa odbrane od Žoao Karvalja i rutinski realizovao situaciju jedan na jedan sa golmanom.

Imao je dugonogi fudbaler još nekoliko dobrih prilika da donese potpuni preokret Almeriji, ali u tim situacijama nije bio toliko siguran u realizaciji.

Almerija je i dalje u zoni ispadanja iz Segunde, sa samo četiri osvojena boda iz pet odigranih utakmica.

Podsetimo, u Partizanu se nadaju plasmanu španskog tima u Primeru, kako bi dobili bonus od 2.000.000 evra.

Kako vreme prolazi, takav scenario se čini sve manje izvesnim.

Ostaje da se crno-beli nadaju da će Sadik odigrati 50 utakmica i dati 20 golova, što bi donelo po 500.000 evra Partizanu.

Ovo je arhivirana verzija originalne stranice. Izvinjavamo se ukoliko, usled tehničkih ograničenja, stranica i njen sadržaj ne odgovaraju originalnoj verziji.