EVROKUP: Partizan se dizao i padao, ali zasluženo slavio u Istanbulu (VIDEO)

Srbija Danas
Novica Veličković i Erik Mika
Novica Veličković i Erik Mika / Izvor: MN Press
Crno-beli stigli do druge pobede.

Koašrkaši Partizana savladali su u Istanbulu Bahčešehir sa 82:76 (24:17, 14:22, 17:21, 23:20) u četvrtom kolu A grupe Evrokupa i tako ostvarili drugu pobedu u takmičenju. Crno-beli su uspeli da ostvare zasluženi trijumf u meču u kojem su nekoliko puta imali i osetniju prednost koju su olako gubili, ali su na kraju uspeli na krilima Kodi Miler-Mekintajera i Erika Mike da dođu do pobede protiv fenjeraša u A grupi.

KONAČNO! Počinje najbolji fudbal na svetu, već večeras će sve da puca

JARAMAZ IZNENADA RASKINUO UGOVOR: Partizanovo dete traži novi tim

CRNO-BELI MOGU DA ODAHNU: Fantastične vesti stigle u Partizan

Početak meča u Istanbulu, koji su crno-beli igrali bez povređenih Vila Mozlija i Ognjena Jaramaza, pripao je domaćinu koji je u uvodnim minutima konstantno bio u vođstvu, ali je Partizan pratio u korak rivala i zaostajao jedan poen u 4. minutu (9:8). Kodi Miler-Mekintajer postigao je poene uz faul i posle iskorišćenog bacanja Partizan je vodio 11:9, da bi četiri poena dodali Mika i Dangubić za prednost crno-belih 15:9 u 6. minutu. Seriju Partizana od 7-0 prekinuo je Jildizli, da bi ulsedio period igre poen za poen, ali su crno-beli čuvali šest poena prednosti. Trojkom Radeta Zagorca Partizan je u završnici četvrtine stigao do maksimalnih sedam poena prednosti 22:15, a to je bilo vođstvo crno-belih na prvom malom odmoru 24:17.

Odlično su crno-beli ušli u drugi period igre, a Gordić trojkom i Mika sa četiri poena doneli su Partizanu dvocirenu prednost 31:19 u 12. minutu. Bahčešehir je uspeo da spusti zaostatak na jednocifren, ali je Partizan konstantno održavao od sedam do devet poena prednosti, da bi Mika novim poenima ponovo odveo crno-bele na dvocifrenu razdaljinu 35:24 u 15. minutima. Međutim, sve dobro što su izabranici Vlade Šćepanovića uradili u prvih pet minuta druge četvrtine, prosuli su do kraja deonice. Vezali su crno-beli nekoliko promašaja, izgubili nekoliko lopti dok je na drugoj strani domaćin koristio skoro svaku priliku, tačnije Džamal Džons koji je u seriji Bahčešehira 15-3 postigao sedam poena, a domaćin do velikog odmora stigao do potpunog preokreta 39:38.

Drugo poluvreme je Partizan otvorio trojkom Miler-Mekintajera i stigao do izjednačenja 41:41. Međutim, Amerikanac je ubrzo u jednom napadu izgubio loptu i omogućio Grinu da postigen trojku za najveći prednost domaćina 46:41. Ipak, Partizan je uspeo da održi korak za domaćinom preko Miler-Mekintajera i trojke Dangubića i dođe do 48:46,. Međutim, Bahčešehir je konstantno održavao prednost u trećoj deonici, iako su crno-beli trojkom Pejdža uspekli da priđu na 52:51 u 26. minutu. Konačno je Partizan uspeo da stigne i prestigne domaćina poenima odličnog Mike za 57:56 minut i po pre poslednjeg odmora, da bi Amerikanac još jednom poentirao pre kraja treće deonice pa je Partizan u četvrti period ušao sa tri poena prednosti (59:56).

Trifunović zkaucavanjem i Mika sa penala doneli su Partizanu pest poena prednosti (62:56) na početku poslednje deonice, ali je Aldriž sa pet vezanih poena ponovo vratio potpuno Bahčešhir u meč (62:61) u 33. minutu. Dangubić je trojkom prekinuo nalet domačina, da bi sa pet vezanih poena raspoloženog Miler-Mekintajera Partizan vodio 70:65 četiri minuta pre kraja meča. Bahčešehir je sa linije za slobodna bacanja smanjio na 70:68, da bi Veličković trojkom i Mika još jednim dobrim izdanjem ispod koša odveli crno-bele na sedam poena udaljenosti dva minuta pre kraja 75:68. Međutim, Bahčešehir je za 40 sekundi uspeo da priđe na 75:72 poenima Grina i Ozdemira, da bi Miler-Mekintajer 76 sekundi pre kraja postigao trojku i povećao prednoat crno-belih na 78:72. Useldili su poeni domaćina i izgubljena lopta Veličkovića, da bi Dangubić iznudio faul u napadu. Mada su crno-beli mogli da uđu u mirnu završnicu, Miler-Mekintajer je izgubio loptu, a Grin smanjio na 78:76 30 sekundi pre kraja. Za izgubljenu loptu Miler-Mekintajer se iskupio poenima osam sekundi pre kraja za 80:76 i tako overio trijumf crno-belih

BAHČEŠEHIR - PARTIZAN 76:82 (17:24, 22:14, 17:21, 20:23)

DVORANA: Akatlar Arena.

SUDIJE: Hirezuelo, Udjanski, Hadžić.

BAHČEŠEHIR: Džons 16, Juceoral, Akpinar 2, Ozdemir 4, Onsel 4, Grin 23, Kiličli, A. Jilmaz, Jildizli 16, Akjazili, Oldridž 5, E. Jilmaz 6.

PARTIZAN: Mika 19, Miler-Mekintajer 22, Zagorac 3, Pejdž 6, Dangubić 8, Gordić 7, S. Janković, Angola, Veličković 7, N. Janković 2, Tomas 6, Trifunović 2.