BARSA SA IGRAČEM MANJE PREGAZILA NEMOĆNI FERENCVAROŠ: Đavoli odneli pobedu iz Pariza, Lacio POČISTIO Dortmund u Rimu! VIDEO

okončan prvi dan lige šampiona

Fudbal -

Fudbaleri Barselone pobedom su počeli novu sezonu u Ligi šampiona, pošto su večeras na svom terenu pobedili Ferencvaroš sa 5:1.

Barselona je povela golom Lionela Mesija sa penala u 27. minutu, na 2:0 povisio je Ansu Fati u 42, a mrežu gostiju zatresao je i Filipe Kutinjo u 52. minutu.

Igor Haratin je u 70. minutu smanjio na 3:1 iz jedanaesterca, a pobedu Barselone potvrdili su Pedri u 82. i Osman Dembele u 89. minutu.

Španski tim je od 68. minuta igrao sa igračem manje, pošto je crveni karton dobio Djerar Pike.

Posle prvog kola u Grupi G, tri boda pored Barselone ima i Juventus koji je ranije danas slavio protiv Dinama iz Kijeva sa 2:0.

Fudbaleri Barselone će u narednom kolu gostovati Juventusu, dok će Ferencvaroš na svom terenu igrati protiv kijevskog Dinama.

Fudbaleri Lacija pobedili su večeras na svom terenu Borusiju iz Dortmunda sa 3:1, u utakmici prvog kola Grupe F Lige šampiona.

Ćiro Imobile je već u šestom minutu doneo prednost Laciju, a na 2:0 povisio je Marvin Hitc autogolom u 23. minutu.

Dortmund je pogotkom Erlinga Holanda u 71. minutu smanjio na 2:1, a konačan rezultat postavio je Žan Akpa Akpro pet minuta kasnije.

U istoj grupi, Klub Briž je ranije danas pobedio Zenit u gostima sa 2:1.

Fudbaleri Lacija će u narednom kolu gostovati Brižu, dok će Dortmund ugostiti Zenit.

Fudbaleri Mančester junajteda su pobedili večeras u gostima Pari Sen Žermen 2:1, u prvom kolu Grupe H Lige šampiona. Poveo je Mančester junajted golom Bruna Fernandesa iz penala u 23. minutu. Pari Sen Žermen je izjednačio autogolom Entonija Marsijala u 55. minutu, da bi pobedu Mančesteru doneo Markus Rašford golom u 87. minutu.

U drugom meču Grupe H, Lajpcig je kao domaćin pobedio Bašakšehir 2:0.

Golove za Lajpcig je postigao Hose Anhelinjo u 16. i 20. minutu.

U narednom kolu Mančester junajted će dočekati Lajpcig, dok će Pari Sen Žermen gostovati Bašakšehiru.

Fudbaleri Čelsija i Sevilje su večeras u Londonu odigrali nerešeno 0:0, na početku nove sezone u Ligi šampiona.U drugom meču Grupe E, Ren i Krasnodar su remizirali 1:1.

Strelac za Ren je bio Seru Girasi iz penala u 56. minutu, dok je izjednačenje Krasnodaru doneo Kristijan Ramires u 59. minutu.

U narednom kolu, Krasnodar će dočekati Čelsi, dok će Sevilja ugostiti Ren.

Kraj mečeva!

87. minut - GOOOOOOOOOL - Rašford donosi vođstsvo Mančesteru u Parizu.

89. minut - GOOOOOOOOL - Dembele ubacuje peti pogodak za Barsu.

83. minut - GOOOOOOOOOL - Barsa postiže pogodak sa igračem manje, tačnije Pedri je strelac.

76. minut - GOOOOOOOOOL! Akpa Akpo pogađa za Lacio.

71. minut - GOOOOOOOOOL! Haland pogađa za Borusiju i smanjuje zaostatak za Lacijom.

69. minut - GOOOOOOOOL! Ferencvaroš preko Karatina postiže sa ''kreča'' pogodak za Ferencvaroš.

69. minut - Crveni karton za Pikea i penal za Ferencvaroš.

59. minut - GOOOOOOOL - Krasnodar je pstigao pogodak samo tri minuta nakon što je primio gol.

55. minut - PSŽ je izjednačio autogolom Marsijala.

56. minut - GOOOOOOOOL! Gvirasi donosi prednost Renu protiv Krasnodara u Francuskoj.

52. minut - GOOOOOOOOL! Kutinjo pogađa za Katalonce.

46. minut - Počela su druga poluvremena na utakmicama Lige šampiona.

45. minut - Okončana su prva poluvremena na utakmicama širom Evrope.

42. minut - GOOOOOOOOL! Fati duplira prednost Katalonaca.

27. minut - GOOOOOOOL! Mesi sa penala donosi prednost Barseloni protiv Ferencvaroša.

23. minut - GOOOOOOL! Lacio je duplirao vođstvo protiv Borusije Dortmund, strelac je Luis Felipe.

23. minut - GOOOOOL - Brunu je ponovljen penal, a onda je Portugalc bio precizan.

23. minut - Mančester je promašio penal u Parizu.

20. minut - GOOOOOL - Lajpcig već ima dva gola više od šampiona turske.

16. minut - GOOOOOL - Anhelino donosi prednost Lajpcigu protiv Bašahšehira.

6. minut - GOOOOOL - Imobile donosi prednos Laciju protiv Dortmunda.

1. minut - Počele su utakmice u terminu od 21 čas.

Dinamo Kijev - Juventus 0:2

Zenit - Klub Briž 1:2

Fudbaleri Juventusu pobedili su večeras kao gosti Dinamo Kijev sa 2:0, na početku nove sezone Lige šampiona.Oba gola za Juventus u prvom kolu Grupe G postigao je Alvaro Morata, u 46. i 84. minutu.

U narednom kolu Juventus će dočekati Barselonu, dok će Dinamo gostovati madjarskom Ferencvarošu.

U Grupi F, Klub Briž je u gostima pobedio Zenit sa 2:1.

Poveo je Klub Briž golom Emanuela Denisa u 63. minutu, da bi Zenit izjednačio autogolom Itana Horvata u 74. minutu. Pobedu gostujućem timu doneo je Šarl De Ketelare u trećem minutu sudijske nadoknade.

Zenit će u narednom kolu gostovati Borusiji Dortmund, dok će Klub Briž dočekati Lacio.

Kraj utakmica u terminu od 19 časova.

93. minut - GOOOOOOOL! Briž u nadoknadi dolazi do pogotka!

84. minut - GOOOOOOOL! Ponovo je strelac za torinski klub bio Alvaro Morata.

74. minut - GOOOOOOOL! Zenit je izjednačio autogolom Horvata.

63. minut - GOOOOOOL! Denis donosi prednost Brižu u Rusiji.

46. minut - GOOOOOOL! Morata donosi prednost Juventusu u Kijevu.

45. minut - Poluvremena su na obe utakmice. Za sada bez gola u Rusiji i Ukrajini.

1. minut - Utakmice su počele!

Za ljubitelje fudbala današnji dan ima poseban značaj! U 18.55 zakotrljaće se lopta u Sankt Peterburgu i Kijevu, što će označiti početak novog izdanja Lige šampiona!

Tamo gde počinje elitno takmičenje, tu će se i završiti. Sankt Peterburg biće domaćin završnog meča koji je planiran za 29. maj 2021. godine. Svi žele da skinu krunu Bajernu, koji je prošle sezone pobedio u svih deset mečeva u Ligi šampiona i dominantno došao do krune. Bavarci su i ove sezone prvi favoriti, ali pitaju se i PSŽ, Liverpul, Siti, Juventus... Čini se da se tu završava spisak favorita. Teško je staviti Barselonu i Real na listu najboljih timova, jer su oni u ogromnom padu i daleko su od borbe za tron. Uostalom, Barsi još bride obrazi od osmice koju je popila od Bajerna prošle sezone. - Uvek je teže ostati na vrhu nego do njega doći - poručio je Hansi Flik, trener Bajerna.

U novoj sezoni većina utakmica igraće se pred praznim tribinama. U državama gde je dozvoljeno prisustvo publike na stadionima moguće je da bude ispunjeno 30 odsto kapaciteta. Zasad je to slučaj samo u Rusiji.

Korona pravila u Ligi šampiona kazuju - svaka ekipa mora da pred utakmicu radi test i ima 13 negativnih igrača, u suprotnom gube utakmicu za zelenim stolom.

Neka borba počne! Milion ljudi željno iščekuje najbolje evropske klubove na velikoj pozornici. Verovali ili ne, fudbaleri koji igraju u Ligi šampiona zbirno vrede nestvarnih 14 milijardi evra. Među njima su i 12 srpskih igrača, jedan trener - Marko Nikolić, i jedan sudija - Srđan Jovanović.

Novi Mažić Jovanović sudi Realu!

Najbolji srpski sudija, koji iz samo nama znanih razloga ne sudi derbi, deliće pravdu u Madridu na utakmici Real - Šahtjor! Srđan Jovanović ima ogromno poverenje sudijske komisije UEFA.