Fudbal

Subota, 03.10.2020.

23:10

Betis "vlada" Španijom, "nula" Atletika i Viljareala

Fudbaleri Betisa su rezultatom 2:0 pobedili Valensiju i osigurali prvu poziciju na tabeli španskog šampionata.

Izvor: SN

Autor: SN

Betis
Photo by Alex Caparros/Getty Images

U poslednjoj utakmici subotnjeg programa, fudbaleri Betisa su ostvarili važnu pobedu u 5. kolu Primere.

Junak pobede tima iz Sevilje bio je iskusni krilni fudbaler, Hoakin koji je bio asistent kod oba pogotka ekipe u zelenim dresovima.

Prvo je u 19. minutu asistirao Kanalesu koji se odlično namestio za šut i pogodio sa ivice šesnaesterca.

Hoakin je ponovo bio asistent u 74. minutu, kada je pretrčao gotovo celu odbranu Valensije i poslao sjajnu loptu ka Kristijanu Telju koji nije imao previše problema i samo konstatovao pobedu Betisa.

Fudbaleri madridskog Atletika su dočekali Viljareal na svom stadionu, ali posle 90 minuta fudbala tu nije bilo golova, baš kao ni u utakmici izmeću Elčea i Ueske.

Atletiko je bio bolji tim, više je napadao, imao čak 9 udaraca iz ugla, ali je Viljareal u oba poluvremena uspevao da umiri tempo i da izvuče bod iz španske prestonice.