Ludilo u Portugaliji: Milan se spasao u poslednjem minutu produžetaka, pa prošao posle 25 penala!

Vreme čitanja: 3min | pet. 02.10.20. | 00:06

Nije se posrećilo Rio Aveu

Četiri puta imali su igrači Rio Ave na panju skupocenu glavu Milana. Trebalo je samo da zamahnu mačem i dođu do najvrednijeg skalpa u životu, ujedno i plasmana u Ligu Evrope Posle 120 minuta fudbala u Portugaliji vodili su 2:1 protiv višestrukog šampiona Evrope, ali je onda štoper Nelson Monte napravio penal i pomogao Rosonerima da stignu do produžetaka – 2:2.

A tamo smo videli jednu od najdužih serija u nolvijoj istoriji evropskog fudbala. Bilo je potrebno 25 jedanesteraca da bi se dobio konačni pobednik. Ovog puta rulet se posrećio Milanu – 10:11.

Izabrane vesti

Međutim, dugo će žaliti u Rio Aveu za osmom serijom. Tada je noga zadrhtala Kolombu, ali je Nelson Monte odgovorio istom merom. Milan se sačuvao posle još jednog promašaja Điđija Donarume i Benasera. Drhtale su noge fudbalerima Rio Avea. Na kraju im nije bilo spasa, jer je četvrti promašaj bio koban.

Sigurno je da u Milanu ne bi sekli vene i da su ostali bez fudbala četvrtkom. Međutim, sigurno će u italijanskom velikanu dugo prepričavati triler sa srećnim krajem protiv Rio Ave. Posebno što je domaćin odigrao strašan meč. Direktnim fudbalom, i majstorskim golovima Žardelasa i Dale vimali prednost od prvog minuta produžetka. Milan je u Portugaliju došao sa vrlo respektabilnim timom. Nije bilo Zlatana Ibrahimovića, ali Pioli je izveo tim u kojem su glavne uloge imali Benaser, Čalhanoglu, Kesi, Teo Ernandez. Očekivao se lakši posao, ali su na kraju pukom srećom Milanezi sačuvali živu glavu. Pogurao ih je neverovatnom greškom u drugom minutu sudijske nadokande domaći štoper. A potom i sreća u ludoj penal seriji.

Još jednom smo dobili potvrdu teze da je lisabonski Sporting uklet klub. Lisabonski Lavovi su deklasirani u sudaru sa LASK-om – 1:4 Tim iz Linca je pokazao da nije slučajno pravio uspehe širom Evrope.

Bilo je to klasično čišćenje Portugalaca. Sporting je uspeo da se drži u prvom poluvremenu, ali u nastavku nije bio konkurentan. Za devet minuta LASK je postigao tri gola i zatvorio meč.

Totenhem se raspucavao u sudaru sa Makabijem iz Haife (7:2). Iako protivnik nije bio iz kategorije najtežih, Žoze Murinjo ništa nije hteo da prepusti slučaju. Poslao je na teren Harija Kejna, Mouru, tu je bio i Deli Ali. Uspeli su Izraelci da izjednače, ali su brzo uleteli u mašinu. Do kraja poluvremena Totenhem je postigao još tri gola.

Na kraju je do het-trika stigao Heri Kejn.