Fudbal

Četvrtak, 01.10.2020.

22:50

Austrijanci ponizili Sporting, het-trik Kejna u pobedi Totenhema

Fudbaleri LASK-a iz Linca pobedili su na gostovanju lisabonski Sporting sa 4:1 u plej-ofu kvalifikacija za Ligu Evrope.

Izvor: PT

Autor: PT

Photo by Clive Rose/Getty Images

Portugalski predstavnik bio je veliki favorit da se plasira u grupnu fazu, međutim LASK ih je potpuno iznenadio i potom eliminisao.

Da će tako biti nagovestio je Trauner u 14. minutu. Ekipa iz Austrije vodila je do 42. minuta kada je Tomas poravnao rezultat.

U nastavku meča na terenu je postojala jedna ekipa. U roku od jedanaest minuta LASK je postigao tri gola, čime je utakmica praktično rešena.

Na sve to Koates je u 63. minutu dobio crveni karton, te je Sporting ubrzo izgubio svaku šansu za plasman u Evropu.

Fudbaleri Totenhema ubedljivo su savladali Makabi iz Haife – 7:2.

Het-trik postigao je Hari Kejn, a u listu strelaca još su se upisali Lo Selso, Lukas Moura i Dele Ali. Golove za goste postigli su Čeri u 17. i Rukavjatjsa u 51. minutu.