POBEDA JE JEDINA SVETLA TAČKA: U Humskoj je savladana Bačka!

Srbija Danas
FK Partizan
FK Partizan / Izvor: MN Press
Poslednja utakmica 9. kola prvenstva Srbije.

Fudbaleri Partizana savladali su na svom terenu OFK Bačku rezultatom (0:0) u poslednjoj utakmici 9. kola Superlige Srbije. Izabranici Aleksandra Stanojevića su se tako vratili na pobednički kolosek i bar malo “zalečili rane” od paraza od Šarlroa. Uprkos novim bodovima, navijače crno-belih sigurno neće radovati prilično melaholična igra njihovih ljubimaca.

Prvo poluvreme je bilo prilično bezidejno od strane domaćih. Bačka je imala jasan plan, čekali su grešku “parnog valjka” koja bi im otvorila prostor za kontranapad. Gosti su pokušali u par navrata, najozbiljniji šansu imao je Ratković. Naime, ofanzivac “plavih” je pokušao da prebaci Popovića, ali je golman domaćih fantastično reagova. Partizan nije ličio na sebe, tek po neki udarac sa distance.

U drugom poluvremenu smo gledali mnogo dinamičniji meč. Domaćima je bilo potrebno 11 minuta bolje igre da praktično osiguraju novu pobedu. Prvo je Sadik u 50. minutu na asistenciju Sume doneo vođstvo, a u 61, crno-beli su duplirali vođstvo. Autogol je postigao Tomović. Najlepši detalj na meču videli smo u 78. minutu kada je Đorđević fantastičnim solo prodorom I preciznim udarcem zatresao mrežu domaćeg tima.

Partizan je nakon sedme pobede u prvenstvu na drugom mestu sa 21 osvojenim bodom. Bačka je šesnaesta, ima samo 6 bodova.

Kako je tekao meč, iz minuta u minut, možete pročitati u nastavku teksta.

NEOČEKIVANO: Dušan Vlahović zbog NJEGA napušta Firencu (FOTO)

TRENER ČUKARIČKOG ZADOVOLJAN POBEDOM: Do izražaja je došao naš kvalitet, zahtevaću još direktniju igru!

SAMO IME IZAZIVA BOL GROBARA: Gotov posao sa Lidsom! Transfer vredan 15 MILIONA EVRA

90. minut
Igraće se još tri minuta.

90. minut
Pavlović menja Sumu.

89. minut
Sadik napušta teren, njega menja Mati.

86. minut
Ambiciozan pokušaj Jovanovića završava na tribinama.

80. minut
Sadik je imao dobru priliku, ali Milojević zaustavlja njegov pokušaj.

Krsta Đorđević
Krsta Đorđević / Izvor: MN Press

77. minut
GOOOL! Kakav pogodak Đorđevića. Bačka smanjuje na 2:1!
75. minut
Crno-beli vrše novu promenu. Čolić menja Lazara Markovića.
73. minut
Partizan apsolutno kontroliše tok meča.

64. minut
Velika šansa za Bačku. Udarac Stojanovića blokira Vitas.
61. minut
Sćekić menja Natha.

60 minut.
GOOL! Tomović trese svoju mreži. Partizan vodi 2:0!
57. minut
Stojanović je ponovo šutirao. Greška Vitasa umalo da bude kobna po crno-bele.

50. minut
GOOL! Umar Sadik! Suma je sjajno centrirao sa leve strane, a Nigerijac je rutinski sa 5 metara savladao Aleksu Milojevića - 1:0!

46. minut
Prvo izmena u domaćem sastavu. Lutovac menja Stojkovića.

POČELO JE DRUGO POLUVREME
TVITER
Pogledajte slike iz prvih 45 minuta.
KRAJ PRVOG POLUVREMENA!
Loša utakmica u Humskoj. Partizan - Bačka 0:0!

45. minut
Igraće se još jedan minut.

44. minut
Slobodan udarac sa 25 metara za Partizan izveo je Natho, njegov udarac završava daleko iznad gola Bačke.

42. minut
Nakon kornera Stojkovića, Sadik pravi faul u napadu.

34. minut
Velika prilika za Bačku! Ratković je pokušao da "bocne" Popovića, ali golman crno-belih je refleksno intervenisao.

33. minut
Natho očajno izvodi udarac iz ugla.

28. minut
Kakav udarac Pantića sa distance. Petrović je bio skoncentrisan.

27. minut
Partizan nema rešenje za "bravu" Bačke.

20. minut
Preti Bačka, ali prilično je neprecizno pokušao Stanojević.

19. minut
Suma sa 20-tak metara šutira visoko preko gola.
16. minut
Posle kornera crno-belih ništa značajnije se nije desilo.

15. minut
Prinudna izmena kod gostiju. Tomović menja Zdravkovića.

14. minut
Domaći nastavljaju sa udarcima. Sumin udarac glavom ide direktno u golmana Bačke.