Talični Ajaks pobedio sa desetoricom, Antonijev gol na debiju, Tadićeva prva asistencija (VIDEO)

Vreme čitanja: 2min | ned. 13.09.20. | 16:54

Kopljanici osvojili tri vredna boda - 1:0

Pobednički mentalitet igra vrlo važnu ulogu u fudbalu ulogu, a danas je bio ključan kada je u pitanju Ajaksova premijera u novoj sezoni. Iako je od 27. minuta igrao sa igračem manje, zbog isključenja Nikolasa Taljafika, sastav Erika ten Haga je odneo sva tri boda iz Roterdama protiv Sparte - 1:0 (1:0).

Igrač odluke bio je brzilski napadač Antoni, koji je stigao ovog leta iz Sao Paula za 15.750.000 evra. On je nakon dubinskog dodavanja Dušana Tadića, napravio nekoliko koraka i poslao vrlo neprijatan udarac prema protivničkom golu. Lopta je nezgodno odskočila Benžamina van Lera. Brazilac je tako upisao prvenac na debiju, a srpski as prvu asistenciju u šampionatu.

Izabrane vesti

Kopljanici su u drugom poluvremenu uspeo u potpunosti da osujeti svaki pokušaj domaćina. Sparta je tek imala nešto više loptu u svom posedu (51:49), ali i nešto više udaraca ka protivničkom golu (14-9), ali su one stopostotne prilike izostale. Treneru domaćih Henku Frejzeru nisu pomogle ni brojne izmene u drugom poluvremenu pošto je Ajaks držao sve pod kontrolom.

Prijatno je na samom startu iznenadio Herakles, koji je apsolutno nadigrao Den Hag i slavio sa 2:0 golovima Raja Vloeta i Van der Votera, a da su domaći imali nešto više prisebnosti u napadu mogli su i do ubedljivijeg slavlja. Dan je otvorila fantastična utakmica u Emenu, gde je gostujući Venlo slavio sa 5:3.