18. avgust  2020. 04.10  →  23.36 | Izvor: Tanjug, RTV, RTS, FoNet

Zvezda "petardom" počastila Evropu, het-trik Bena

BEOGRAD -

Fudbaleri Crvene zvezde plasirali su se u drugo kolo kvalifikacija za Ligu šampiona, pošto su večeras u Beograd savladali prvaka Gibraltara, ekipu Evrope, sa 5:0 (2:0).

Utakmicu je obeležio napadač crveno-belih El Fardu Ben, koji je ostvario het-trik pogocima u 35, 44. i 52. minutu. Preostala dva gola postigao je Mirko Ivanić u 78. i 87. minutu.

Prvak Srbije je bez većih problema opravdao ulogu velikog favorita protiv skromne ekipe sa Gibraltara, a pobeda je mogla da bude i dosta ubedljivija da su Zvezdini igrači iskoristili još nekoliko veoma dobrih prilika za postizanje gola.

U drugom kolu Zvezda će igrati sa pobednikom sutrašnjeg meča prvog kola između Dinama iz Tbilisija i Tirane.

Prvo kolo kvalifikacija večeras su uspešno prebrodili i azerbejdžanski Karabag, poljska Legija, beloruski Dinamo iz Bresta i Seltik.

Ovako je protekao tok meča:

90. minut - Kraj meča! Zvezda je rutinski obavila posao u prvom krugu kvalifikacija.

88. minut - GOOOL!!! Ben je idealno dodao do Ivanića, koji postiže drugi gol na meču.

youtube.com/SK 9 1945

78. minut - GOOOL!!! Zvezda vodi sa 4:0, Mirko Ivanić je ukrao loptu gostima, a potom mirno smestio loptu u mrežu.

69. minut - Velike šanse za Zvezdu Prvo je Ivanić šutirao, ali je golman gostiju odbranio. Potom je na nju naleteo Katai, ali šutirao pored gola.

55. minut - Ben umalo do četvrtog. Gajić je šutirao, Ben je pred golom, skrenuo je loptu, ali je završila pored stative.

52. minut - GOOOL!!! Ponovo Ben. Milunović je izneo loptu, proigrao Spiridonovića, ovaj nesebično dodao do Bena koji je kompletirao het-trik.

50. minut - Odlično je probio Gobeljić po boku, "zavrnuo" pred gol, ali su gostujući fudbaleri otklonili opasnost.

46. minut - Počeo je drugi deo igre

45. minut - Poluvreme

44. minut - GOOOL!!!! Zvezda vodi sa 2:0 Novi gol za Zvezdu, novi gol za Bena. Degenek je šutirao, Ben skrenuo loptu i ona je završila u mreži. Gosti su ponovo protestovali tražeći ofsajd, čak je Rosa dobio žuti karton.

42. minut - Voker je šutirao sa dvadesetak metara, pravo u Milana Borjana.

41. minut - Kanga je snažno šutirao, pored stative.

38. minut - Rodić je ubacio loptu, Kanga je pokušao glavom, ali nije bio precizan.

35. minut - GOOOL!!! Ben donosi prednost Zvezdi. Posle kornera, Ben je ostao sam pred golom i skrenuo loptu u mrežu.

34. minut - Posle greške gostujućih igrača, Spiridonović se našao u šansi, ali samo korner.

27. minut - Evropa je zapretila i to prilično ozbiljno. Galjardo je snažno šutirao iz izgledne pozicije, lopta je završila tik iznad prečke.

19. minut - Ivanić je šutirao sa ivice kaznenog prostora, lopta je pogodila nekoga na putu ka golu i završila u rukama Munjoza.

18. minut - Prvi žuti karton na meču, za Alvareza Kortesa, koji je oštro uklizao Gobeljiću.

13. minut - Ogromna šansa za Bena. Ivanić je centrirao, Ben je sam ispred gola, ali glavom šutira pored stative.

7. minut - Inicijativa Zvezde. Crveno-beli imaju loptu, imaju inicijativu, strpljivo pokušavaju da dođu do protivničkog šesnaesterca.

2. minut - Slobodan udarac za Zvezdu, Katai je ubacio loptu iz slobodnjaka, golman gostiju je otklonio opasnost.

21.00 - Počeo je meč. Prvi napad imaju gosti.

Ekipe nastupaju u sledećim sastavima:

Zvezda: Borjan, Gobeljić, Degenek, Milunović, Rodić, Ivanić, Sanogo, Katai, Kanga, Spiridonović, Ben.

Evropa: Munjoz, Badr, Olmo, Karaskal, Olivero, Voker, Rosa, Kortes, Vili, Galjardo, Huanpe.

Na klupi Crvene zvezda su Popović, Gajić, Pankov, Petrović, Vulić, Boaći i Tomane.

Glavni sudija na meču je Timoteos Kristofi sa Kipra.

Zvezda je novom šampionskom titulom obezbedila kvalifikacije za Ligu šampiona, ali će zbog koeficijenta morati da takmičenje počne od prve runde.