Detalj sa meča (©Lejča Photography)

Borac izgubio sa igračem više

Vreme čitanja: 2min | pon. 17.08.20. | 20:02

Budućnost odnela bodove iz Čačka

Upozoravao je trener Borca 1926 Vladimir Stanisavljević da je važno oštro startovati u prvenstvu, međutim, na početku takmičenja u Prvoj ligi Srbije Budućnost iz Dobanovaca primenila je taj metod i Čačane savladala na stadionu Kraj Morave sa 2:1. I to iako je – možda i zbog te oštrine – meč završila sa desetoricom na terenu.

Štaviše, gosti su i taj drugi, odlučujući gol – strelac je bio Emeka Emerun – postigli nakon što su ostali sa igračem manje posle drugog žutog kartona za Filipa Čermelja u 51. minutu. Samo osam minuta kasnije Emeka pogađa mrežu, Budućnost se brani i nosi bodove za Dobanovce.

Izabrane vesti

Prvi gol za Budućnost inače je u 15. minutu meča postigao je Stefan Ilić, u 20. je izjednačio njegov prezimenjak Marko Ilić, ali Borac na kraju nije umeo da materijalizuje brojčanu prednost u poslednjih 40 minuta utakmice.