EPA-EFE/FRIEDEMANN VOGEL

Fudbaleri Borusije Dortmund upisali su veoma ubedljiv trijumf protiv bečke Austrije u susretu prijateljskog karaktera, u okviru priprema za nastupajuću sezonu.

Slavili su puleni Lusije Favra sa čak 11:2 (4:1).

"Milioneri" su meč počeli u sledećem sastavu: Burki, Menije, Akanđi, Pašlak, Mori Bauza, Feraj, Vitsel, Gereiro, Rejna, Nauf i Brandt.

Poveli su u devetom minutu preko talentovanog Rejne, da bi 14 minuta kasnije isti fudbaler duplirao prednost nemačkog sastava.

Uzvratila je Austrija u 33. minutu preko Monšajna, ali je Borusija do kraja prvog poluvremena postigla još dva pogotka.

U 41. minutu se u strelce upisao Gereiro, da bi četiri minuta kasnije mrežu Austrije pogodio i mladi Feraj.

Sa 4:1 se otišlo na odmor, da bi na poluvremenu Favr promenio čitavu postavu, pa su u drugom delu na teren istrčali Pišček, Šulc, Sančo, Dilejni, Azar, Belingem, Džan, Volf, Duman, Hic i Rašl.

Baner

U rasponu od 52. do 86. minuta videli smo osam pogodaka.

Najpre je Sančo povećao prednost Dortmunda, da bi Jukić potom smanjio na 5:2.

Igrao se potom samo pred golom bečkog sastava, a golovi su se ređali kao na traci.

Džan u 65. minutu, Volf u 73, tri minuta kasnije gol sa kreča postiže i Azar, a u strelce se samo minut kasnije upisao i talentovani Džud Belingem, kojeg su "Milioneri" ukrali Junajtedu ispred nosa ovog leta.

Do kraja smo videli i gol Dumana u 81. minutu, na asistenciju Belingema, konačan rezultat postavio je Šulc, na asistenciju Sanča, četvrtu na ovom susretu.

Imao je Sančo svoj šou, OVDE pogledajte i jedan njegov briljantan dribling.