CELA EVROPA PLAČE: Atalanta poklekla u zaustavnom vremenu! Nejmar i Mbape odveli PSŽ u polufinale LŠ (VIDEO)

ludnica u lisabonu

Fudbal -

Fudbaleri Pari Sen Žermena prvi su polufinalisti završnog turnira Lige šampiona, pošto su večeras u Lisabonu pobedili Atalantu sa 2:1.

1 / 9 Foto: EPA

Prvo je Markinjos izjednačio na 1:1 u 90. minutu na asistenciju Nejmara, da bi u trećem minutu sudijske nadoknade veliko slavlje PSŽ-u doneo Erik Čupo-Moting.

PSŽ će u polufinalu igrati protiv pobednika meča Atletiko Madrid - Lajpcig.

U preostala dva četvrfinala sastaju se Barselona - Bajern Minhen i Mančester siti - Lion.

TOK MEČA:

Kraj meča!

92. minut - GOOOOOOL! Potpuni preokret u Lisabonu, pogodio je Čupo Moting!

90. minut - GOOOOOOL! Markinjos donosi egal na asistenciju Nejmara!

81. minut - Nova odlična prilika za Nejmara, ali lopta pogađa spoljni deo mreže gola Italijana.

77. minut - Novi pokušaj Nejmara, namestio se sada na desnu nogu, ali lopta nije imala dovoljnu snagu i završava u rukama Sportijela.

74. minut - Odlična prilika za Mbapea, ali još bolja odbrana Sportijela koji je desnom nogom spasao svoj gol!

60. minut - U igru ulazi Mbape!

56. minut - Odlična prilika za Atalantu. Posle prekida lopta je došla do Džipšitija koji je probao na prvu iz okreta, ali par milimetra od stative Navasa.

53. minut - Žuti karton Duvan Zapata.

46. minut - Počeo je drugi deo igre.

45. minut - Završeno je prvo poluvreme u Lisabonu!

42. minut - Ponovo neverovatan promašaj Nejmara. Izbio je sam ispred gola Atalante, probao levom, ali lopta ide daleko preko prečke. Užasan finišing Brazilca.

36. minut - Probao je Nejmar iz slobodnjaka, ali pravo u Sportijela pogodio je Brazilac.

29. minut - Odličan pokušaj Nejmara posle individualne akcije, probao je šutem po zemlji sa ivice šesnaest, ali lopta ide posle desne stative.

27. minut - GOOOOOOL! Spektakualran pogodak Marija Pašalića za vođstvo Atalante u Lisabonu!

22. minut - Atalanta ima inicijativu, stvorila je dosta šansi, ali ipak najbolju na meču propustio je Nejmar.

12. minut - Sjajan centaršut Gomeza za Haterbura koji je probao glavom sa samo par metara od gola PSŽ-a, ali odlična odbrana Kejlora Navasa.

3. minut - Neverovatan promašaj Nejmara. Izbio je Brazilac sam ispred gola Italijana, ali je šutnuo pored leve stative gola Atalante.

3. minut - Prva šansa na meču. Dodao je Papu Gomez do Duvana Zapate koji je šutnuo prvao u golmana Parižana.

1. minut - Utakmica je počela!

SASTAVI:

Meč se zbog pandemije korona virusa igra na stadionu Da Luz u Lisabonu bez prisustva publike.

Uslovi će biti veoma specifični jer nikada se u ovakvim uslovima neka utamica Lige šampiona nije igrala.

Obe ekipe biće oslabljene neigranjem bitnih igrača. Atalanta će biti bez pomoći Josipa Iličića i gomana Golinija, dok će PSŽ biti oslabljen za Di Mariju, Kurzavu i Veratija.

Nekim čudom, povređeni Kilijan Mbape večeras će biti u protokolu Parižana, ali će utakmicu krenuti sa klupe.