POZNATI SU SVI UČESNICI ČETVRTFINALA LIGE ŠAMPIONA: Mesi precrtao Napoli, Bajern ISPRAŠIO Čelsi! VIDEO

biće zanimljivo

Fudbal -

Poznati su svi učesnici četvrfinala Lige šampiona nakon večerašnjih pobeda Barselone i Bajerna iz Minhena.

Fudbaleri Barselone i Bajerna iz Minhena plasirali su se u četvrfinale Lige šampiona, pošto su večeras eliminisali Napoli, odnosno Čelsi.

Barselona je, posle 1:1 u Italiji, večeras na svom terenu pobedila Napoli sa 3:1.

Napoli je na početku meča bio bolji rival, ali je Barselona povela u desetom minutu. Strelac je bio Kleman Langle posle kornera koji je izveo Ivan Rakitić.

Na 2:0 povisio je u 23. minutu Lionel Mesi nakon sjajnog solo prodora. Deset minuta kasnije Mesi je ponovo zatresao mrežu Napolija, ali je gol poništen pošto je Argentinac igrao rukom.

U prvom minutu sudijske nadoknade na semaforu je pisalo 3:0 nakon što je Luis Suares bio siguran sa bele tačke i već tada je bilo jasno da će španski tim putovati u Lisabon. Prethodno je u kaznenom prostoru oboren Mesi, a sudija je dosudio penal uz konsultaciju VAR.

Nadu Napoliju vratio je Lorenco Insinje u petom minutu sudijske nadoknade. Rakitić je skrivio penal, a Insinje je bio precizan pa se na odmor otišlo rezultatom 3:1.

U nastavku je bilo prilika, ali ne i golova pa je Barselona prošla u četvtfinale u kojem će igrati protiv Bajerna iz Minhena.

Fudbaleri Bajerna, koji su revanš meč osmine finala na svom terenu počeli s velikom prednošću od 3:0, i večeras su Čelsi - sa 4:1.

Šampion Nemačke je prolaz dalje potvrdili posle samo 24. minuta. Prvo je Robert Levandovski u desetom minutu bio siguran sa penala koji je skrivio Vili Kabaljero, da bi u 24. minutu pogodio i Ivan Perišić na asistenciju Levandovskog.

Četiri minuta kasnije Kalum Hadson-Odoi je pogodio za Čelsi, ali je gol poništen zbog ofsajda. Gostujući tim je ipak do kraja prvog poluvremena stigao do gola, a postigao ga je Temi Ejbraham u 44. minutu.

Korantan Toliso je u 76. minutu, posle još jedne asistencije Levandovskog, povisio na 3:1, a konačan rezultat postavio je Poljak svojim drugim golom na meču, u 84. minutu.

Četvrfinale Barselona - Bajern na programu je u petak, 14. avgusta.

Parovi četvtfinala: Atalanta - Pari Sen Žermen (12. avgust) Lajpcig - Atletiko Madrid (13. avgust) Barselona - Bajern Minhen (14. avgust) Mančester siti - Lion (15. avgust)

1 / 8 Foto: AP/Matthias Schrader

TOK MEČEVA:

Barselona - Napoli 3:1

Bajern - Čelsi 4:1

Kraj!

Završena je utakmica u Nemačkoj, u Španiji će se igrati još 5 minuta!

84. minut - GOOOOOOOL! Ponovo je pogodio Levandovski, Čelsi se potpuno raspao!

76. minut - GOOOOOOL! Toliso donosi ponovo prednost svojoj ekipi od dva gola!

60. minut - Pažljivo se igra u nastavku na oba meča, deluje da su se svi pomirili sa rezultatima!

Mesi je večeras u fokusu!

Počela su druga poluvremena na utakmicama.

Završena su poluvremena na obe utakmice!

50. minut - GOOOOOOL! Insinje sa penala za nadu Napolija u Kataloniji

49. minut - PENAL ZA NAPOLI!

46. minut - GOOOOOOL! Luis Suarez pogađa sa penala posle faula Kulibalija nada Mesijem.

44. minut - PENAL ZA BARSELONU!

44. minut - GOOOOOOOL! Abraham pogađa za nadu Čelsija

30. minut - Ponovo je pogodio Mesi, ali je pogodak poništen zbog igranja rukom.

28. minut - Hadson Odoi je postigao pogodak, ali je on poništen zbog ofsajda

24. minut - GOOOOOOL! Perišić duplira vođstvo Bajerna na Ostrvu!

23. minut - GOOOOOOL! Mesi je udvostručio prednost svog tima u Španiji!

10. minut - GOOOOOOL! Barselona vodi u Španiji golom Lenglea glavom posle kornera!

10. minut - GOOOOOL! Levandovski ''sa kreča'' donosi vođstvo Bajernu u Engleskoj.

8. minut- Ipak PENAL za Bejern posle gledanja VAR-a!

8. minut - Sudija je najpre pokazao penal za Bajern, ali je onda poništio odluku nakon reakcije pomoćnika.

1. minut - Utakmice su počele!

SASTAVI:

Večeras će snage odmeriti Napoli - Barselona i Bajern Minhen - Čelsi.

Prvi meč između Napolija i Barselone okončan je remijem, pa s obzirom na činjenicu da se revanš igra u Španiji jasno je zašto su Katalonci favoriti.

U drugom meču večeri snage će odmeriti Čelsi i Bajern na Ostrvu. Pri meč u Nemačkoj dobili su Bavarci sa ubedljivih 3:0, pa je jasno zašto su bliži plasmanu u četvrtfinale najelitijeg fudbalskog takmičenja u Evropi.

Svoje mesto u Top 8 već ranije rezervisali su: Lion, Siti, PSŽ, Atalanta, Lajpcig, Atletiko Madrid.