Jonas Vind (©AFP)

Vind oduvao Bašakšehir, Kopenhagen ispisao istoriju i otišao u četvrtfinale Lige Evrope (VIDEO)

Vreme čitanja: 3min | sre. 05.08.20. | 20:52

Danski šampion nadoknadio gol minusa iz prve utakmice i na krilima golobradog Jonasa Vinda obezbedio plasman među osam najboljih

Kopenhagen piše istoriju, Kopenhagen je u četvrtfinalu Lige Evrope! Opila je fudbalere Bašakšehira osvojena titula šampiona Turske i očigledno su puleni Buruka Okana u glavama već otišli na odmor, pošto su u revanš susretu osmine finala Lige Evrope prokockali gol prednosti i doživeli debakl. Tačnije, Kopenhagen ih je oduvao na stadionu Tela Parken i sa 3:0 (1:0) obezbedio najbolji rezultat u novijoj klupskoj istoriji na evropskoj sceni posle sezone 2010/11 i dočekivanja proleća u Ligi šampiona.

Izabrane vesti

Kakvo je veče imao samo šampion Danske, a pogotovo njegovo dete Jonas Vind! Golobradi napadač je sa dva pogotka i asistencijom imao ključnu ulogu u totalnom preokretu rezultata i prolasku međui osam najboljih. Dugo će ovo veče pamtiti mladi napadač koji je potpuno dominirao na terenu i naterao mamurnu odbranu Bašakšehira da zažali što je evidentno unapred bukirala kartu za narednu fazu drugog po jačini kontinentalnog takmičenja.

Kopenhagen je bio vrlo motivisan da napravi pozitivan rezultat i obezbedi novi priliv novca u klupsku kasu. To se jasno videlo od samog početka utakmice, pošto je ekipa Stalea Solbakena jurišala ka golu Bašakšehira i svim silama tražila prvi gol kako bi se dodatno otvorila utakmica. I on je stigao već u 4. minutu upravo preko Vinda. Pola poslao odradio je Gilermo Varela koji je sa desnog boka poslao opasan centaršut u peterac gostiju, a Vind se našao na pravom mestu kako bi glavom smestio loptu u mrežu.

Nastavio je Kopenhagen da napada i opseda gol rivala, ali se na drugi pogodak čekalo do 52. minuta. I ponovo je Vind bio u glavnoj ulozi, s tim što je ovog puta sa bele tačke bio strelac. Penalu je prethodila greška Mehmeta Topala pošto je rukom igrao u svom kaznenom prostoru posle opasne akcije domaćina.

Da zime za domaćina ne bude pobrinuo se Rasmus Falk. Opasni vezista iskoristio je pametno Vindovo dodavanje, a onda i veliki prostor koji mu se ukazao ispred sebe kako bi nadriblao loptu u opasnu zonu i uputio udarac koji golman Gunok nije mogao da spreči. Bio je to jasan znak da Kopenhagen ide dalje!

Šahtjor je na Olimpijskom stadionu u Kijevu potvrdio trijumf s gostovanja Volfzburgu i sa 3:0 obezbedio plasman u četvrtfinale za ukupan rezultat 5:1 iz dve utakmice.

Prvi gol na meču delo je Žuniora Moraesa u 89. minutu i to pošto je bio sam u srcu Volfzburgove odbrane. Posle tog pogotka odbrana Vukova se raspala, pa su Solomon i Moraes u naredna tri minuta zatresli mrežu još dva puta za konačnih 3:0.