Džeko asistirao, Inter izbegao poraz u Rimu

Fudbaleri Rome i Intera odigrali su bez pobednika 2:2 u 34. kolu Serije A.

Izvor: PT

Autor: PT

Photo by Giampiero Sposito/Getty Images

Srpski fudbaler Aleksandar Kolarov odigrao je svih devedeset minuta za Romu, koja je u završnici meča ispustila tri boda.

Inter je prvi došao do vođstva pošto je Stefan de Fraj u 15. minutu pogodio na asistenciju Aleksisa Sančesa.

Do kraja poluvremena "vučica" je uspela da izjednači. Džeko je u 45. minutu asistirao, a Spinacola pogodio za 1:1.

U nastavku meča Roma stiže do preokreta. Džeko je se ponovo našao u ulozi asistenta, a strelac je bio Henrik Mhitarjan.

Roma je održavala prednosti, Inter je delovao prilično bezopasno, međutim trenutak nepažnje i "neroazuri" su uspeli da se vrate.

Dosuđen je jedaneasterac, loptu je uzeo Lukaku i u 87. minutu postavio konačnih 2:2.

Inter u borbi za Skudeto ne igra ni bod jer će Juventus u ponedeljak imati šansu da ode na čak osam bodova prednosti na četiri meča do kraja. Utakmicu između Juventusa i Lacija možete da gledate na TV B92 u ponedeljak od 21.45.

Ekipa Antonija Kontea izbila je na drugo mesto sa 72 boda, dok je Roma na petom sa 58.

U narednom kolu Inter igra protiv Fiorentine (TV B92), dok "vučica" gostuje SPAL-u.