Milan petardirao Mihinu Bolonju! Bilo je prelepih akcija, poteza, evrogolova i na kraju Zlatanovog besa (VIDEO)

Vreme čitanja: 2min | sub. 18.07.20. | 23:45

Rosoneri nastavili sa sjajnim partijama, Ibrahimović se naljutio na trenera

Šta bi bilo da je milan pre pauze zbog korone igrao kao što igra posle nje... Verovatno bi se Rosoneri borili za titulu.

Milan je večeras nastavio seriju bez poraza otkako se fudbal opet igra posle pauze. Deklasirali su Bolonju 5:1 na San Siru i prikazali još jednu sjajnu partiju. U nastavku sezone imaju skor od šest pobeda i dva remija. Na svakoj utakmici su dali dva gola, a na pet od osam su dali tri i više golova. Učinak kakav se ne pamti poslednjih godina.

Izabrane vesti

Odlazeći trener Stefano Pioli je kasno posložio kockice s obzirom da na njegovo mesto 99 odsto dolazi Ralf Rangnik. Ali je makar na kraju pokazao da je zaslužio klupu Milana i doneo je fudbal kakav su navijači dugo čekali. Uz velike zasluge Zlatana Ibrahimovića čiji januarski dolazak je preporodio ekipu.

Sjajno su Rosoneri otvorili meč protiv tima Siniše Mihajlovića, napadali i zasluženo poveli u 10. minutu posle prelepe akcije. Peta Rebića, prodor Tea Ernandeza, preskakanje lopte Ibrahimovića i prvenac Aleksa Salemakersa koji je na mala vrata došao zimus i pokazuje se kao pogodak. Već u 24. minutu je bilo 2:0 posle kardinalne greške odbrane Bolonje koja je poklonila gol Čalhanogluu. Turčin je još jedan od simbola Milanovog preporoda. Godinama je bio jedan od najgorih, a sada igra možda i najbolji fudbal u karijeri.

Bolonja je uspela da smanji u finišu poluvremena evrogolom japanskog defanzivca Tomijasua i da ode na poluvreme sa nadom. Ali ta nada je kratko trajala... Već na početku drugog dela igre, Ismael Benaser se ušetao u kazneni prostor gostiju i zakucao loptu po prečku. Bio je to i njegov prvenac u crveno-crnom dresu.

Nije mnogo vremena prošlo, a Milan je dao i četvrti gol. Ibrahimović je našao Rebića koji se sjajnom varkom tela oslobodio čuvara i pogodio i skoro iz okreta zakucao loptu u mrežu. Čekao se samo još gol Ibrahimovića, ali je Pioli posle sat vremena igre odlučio da ga zameni Leaom i izazvao je bes Šveđanina.

„Sledeći put menjaj nekog od njih, ja hoću da dam gol“, ljutito je poručio Zlatan treneru prilikom izlaska sa terena.